Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Post autor: siwek026 » pn sty 20, 2014 15:42

Witam,
Posiadam Golfa IV 1.6 od roku. Mam we wrześniu 20 lat a prawo jazdy od 10.12r. Obecnie samochód ubezpieczony jest w PZU na zasadzie: ja właściciel a tata współwłaściciel. Do zapłaty miałem 698 zł. Wybrałem PZU tylko dlatego, że ponoć tylko u nich jest możliwość wykupienia ochrony zniżek. Tata nie chce tracić zniżek jak spowoduję jakiś wypadek, stłuczkę więc zgodził się że będzie współwłaścicielem pod warunkiem wykupienia tej ochrony zniżek. Ostatnio słyszałem taką opinię, że jak płacę zwyżkę wiekową to w tym jest już ochrona zniżek. Prawda to? Znacie jakieś inne ubezpieczalnie gdzie byłaby ochrona zniżek? Oc kończy mi się w 1 połowie lutego i rozglądam się za innymi ubezpieczalniami.



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Post autor: zgredd » sob sty 25, 2014 20:18

W czasie kolizji tylko twoje auto nie traci zniżek. Jeżeli tato ma jakieś 2 auto to mu normalnie polecą zniżki w czasie twojej kolizji taki chwyt marketingowy ubezpieczalni :D 2 Sprawa w roku 2013r weszła ustawa jeżeli kierujesz autem znajomego i będziesz miał kolizję to Tobie i znajomemu zabierają zniżki nie ważne że to z jego polisy pokrywają szkodę.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Post autor: Shmatan » ndz sty 26, 2014 08:41

zgredd pisze:2 Sprawa w roku 2013r weszła ustawa jeżeli kierujesz autem znajomego i będziesz miał kolizję to Tobie i znajomemu zabierają zniżki
Można prosić podstawę prawną?



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Post autor: zgredd » ndz sty 26, 2014 19:34

Nie mam podstawy prawej bo aż tak się tym nie interesuje. Po prosto znam taki przypadek i informuje ludzi.



Awatar użytkownika
kezman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr lip 15, 2009 09:41
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław

Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Post autor: kezman » pn sty 27, 2014 13:49

z tym, że jeśli będziesz miał kolizję a tata ma drugie auto i straci zniżki to też nie do końca prawda. Mam ubezpieczone auto z tata, miałem kolizję i straciłem 10% tylko na auto z kolizji a inne auta które tata ma ubezpieczone miały nadal tyle samo zniżek. Przynajmniej tak miałem w Allianz

zgredd

czytałeś gdzieś o tym, słyszałeś czy jak ? A co w przypadku gdy znajomy np. nigdy nie miał auta, to co zniżki mu też wezmą ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zwyżka wiekowa a ochrona zniżek

Post autor: Shmatan » wt sty 28, 2014 20:05

zgredd, no to odpuść sobie podawanie niesprawdzonych informacji.
kezman pisze:z tym, że jeśli będziesz miał kolizję a tata ma drugie auto i straci zniżki to też nie do końca prawda
Wszystko zależy od ubezpieczalni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości