jak załączę swiatła to radyjko gasnie...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
micuel2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 18, 2005 20:08
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

jak załączę swiatła to radyjko gasnie...

Post autor: micuel2 » pn cze 26, 2006 12:57

Witam
sprezentowałem sobie do mojej T4 nowe radyjko a mianowice starego blaupunkta :food: tylko mam problem z podłączeniem.. podłączyłem go tak ze jezeli niema kluczyka w stacyjce to radia nie odpale... a po włozeniu radio działa :) czyli tak jak powinno byc... ale jest problem gdy załącze swiatła to momentalnie radio gasnie jak by niebyło prądu... podłączyłem go czerwonym kablem plus a minus bodajze niebiesko biały... taki był w kostce..
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn cze 26, 2006 13:30

minus to raczej brązowy :)



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » pn cze 26, 2006 13:33

hmm... Podaj jaki to model blaupunkta to cos wymyslimy :bigok: podłączyłeś pod fabryczną instalke?

[ Dodano: 26 Cze 2006 13:36 ]
tak jak powiedzial Łuki minus jest brazowy. a w fabrycznej instalacji jest o ile dobrze pamietam bialo niebieski przewod tylko nie pamietam do czego on jest... chyba tel mute. zreszta zobacz tu:Studio24



powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: jak załączę swiatła to radyjko gasnie...

Post autor: powgreg » pn cze 26, 2006 18:30

micuel2 pisze:Witam
sprezentowałem sobie do mojej T4 nowe radyjko a mianowice starego blaupunkta :food: tylko mam problem z podłączeniem.. podłączyłem go tak ze jezeli niema kluczyka w stacyjce to radia nie odpale... a po włozeniu radio działa :) czyli tak jak powinno byc... ale jest problem gdy załącze swiatła to momentalnie radio gasnie jak by niebyło prądu... podłączyłem go czerwonym kablem plus a minus bodajze niebiesko biały... taki był w kostce..
pozdrawiam
Przełącz mase na brązowy tak jak piszą Ci wyżej bo ten niebiesko biały to podświetlenie radia po pozycyjnych i gdy właczysz światła to radio nie ma masy i się wyłącza bo ma same plusy :grin: poza tym masz chyba nie podłączoną antenę (lub brak masy na ekranie) bo powinno ci wywalić bezpiecznik od pozycyjnych.



Awatar użytkownika
micuel2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 18, 2005 20:08
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: micuel2 » pn cze 26, 2006 18:51

a pozatym w tym jest tak pokopana instalacja ze głosnikow niema i kabli z głosnikow a jeszcze jest kabel wydaje mi sie ze z tachografu.. a kostka jest tylko jedna i wychodzą z niej jeden kabel prązowy a 2 biało niebieski ... są tam slady po czwartym ale niema go... a mzoe tak wziąsc prad i mase z tego kabla co był przypuszczalnie z tachografu albo z CB??



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » pn cze 26, 2006 22:34

Najlepiej sobie pociągnij zasilanie prosto z aku. A drugi plus poszukaj probówką gdzie jest po włączeniu stacyjki i po sprawie.



powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: powgreg » pn cze 26, 2006 23:10

micuel2 pisze:a pozatym w tym jest tak pokopana instalacja ze głosnikow niema i kabli z głosnikow a jeszcze jest kabel wydaje mi sie ze z tachografu.. a kostka jest tylko jedna i wychodzą z niej jeden kabel prązowy a 2 biało niebieski ... są tam slady po czwartym ale niema go... a mzoe tak wziąsc prad i mase z tego kabla co był przypuszczalnie z tachografu albo z CB??
Nic nie kombinuj podłącz tylko radio kablem do nadwozia i odłacz ten niebiesko-biały przewód, mozesz też przeciagnąc zasilanie z aku ale jeżeli masz blaupunkta z małą mocą to róznicy nie usłyszysz a tylko się narobisz przy ciągneciu kabli.



Awatar użytkownika
micuel2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 18, 2005 20:08
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: micuel2 » wt cze 27, 2006 09:41

ja rozgryzłem juz to... bo ktos odcioł kable z tej kostki i podłączył pod nie chyba CB a ja wziołem plus i minus własnie z tego kabla ktory miał inną kostke...pod CB i teraz wszystko prądzi:)
DZięki
pozdro ALL



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości