Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gregorinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 13:16

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: Gregorinho » czw wrz 05, 2013 13:35

Witam, mam golfa 4 z silnikiem 1.6 sr benzyna. Od jakiegoś czasu mam pewien problem, auto jest ok kiedy jest zimne, a kiedy ciepłe jest strasznie słabe, naprawde baardzo słabe, kiedy wskazówka dochodzi do 90 stopni, czasem nawet gaśnie sam od siebie i żeby odpalić, musze go kręcić z 5 sekund przynajmniej. Podłączyłem pod VAG, i wyszło że jest padniety czujnik cieczy chłodzącej, no to wymieniłem, kupiłem ten - > http://www.ebay.co.uk/itm/Coolant-Tempe ... 4ac0db5852" onclick="window.open(this.href);return false;

Wymieniłem, i znowu jak tylko temperatura na wskaźniku dochodziła do 90, zaczęło szarpać, potem osłabł i już tak zostało, jak ostygnie to znowu bedzie normalnie.. Może zły czujnik? Albo to że jest tak słaby gdy ciepły wcale nie jest spowodowane tym czujnikiem?

Podłącze pod VAG jak tylko bede miał czas, zobacze czy problem czujnika zniknął, jeśli nie to co teraz? Wymienic inny czujnik? Ten który kupiłem jest tylko od wskazywania temperatury czy on robi coś więcej jeszcze? A jeśli czujnik bedzie ok to co może być przyczyną utraty mocy? Bede wdzieczny za pomoc.


DEIT/// dodam jeszcze, że kiedy już osłabnie, nie chce zbierać sie na obroty, nawet na biegu jałowym musze dośc długo potrzymać pedał gazu żeby zebrał sie na 2-2,5 tyś obrotów. Tak jakby go coś muliło.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: peppa_814 » czw wrz 05, 2013 13:50

Przy dodawaniu gazu na biegu jałowym czuć trzęsienie kabiną czy po prostu nie chce się wkręcać? Czy spalanie nie wzrosło?



Gregorinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 13:16

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: Gregorinho » czw wrz 05, 2013 13:55

Nie chce sie wkręcać, nie czuć żadnego trzęsienia, pare razy było słychać takie jakby strzelanie blachy własnie z silnika przy mocniejszym dodawaniu gazu ale nie mam pojęcia co to mogło być. No i tak, spalanie wzrosło, nie mam wskaźnika spalania ale na pewno pali więcej.



Gregorinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 13:16

Re: Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: Gregorinho » czw wrz 05, 2013 18:34

Wymieniłem tez drugi czujnik, i dalej jest to samo, więc to nie wina czujników.. ALe i tak jeszcze w sobote podepne pod komputer, no ale jesli nie czujniki to co by było powodem ze jest tak słaby jak sie zagrzeje? Teraz jak nie chciał sie zbierać to znowu wyraźnie coś stukało w silniku jak dawałem gazu zeby doszło do 3 tyś obrotów na jałowym. Masakra.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 06, 2013 14:51

Sprawziłbym na twoim miejscu czujnik położenia wału korbowego G28.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: maroTdi » sob wrz 07, 2013 14:34

Gregorinho pisze:Wymieniłem, i znowu jak tylko temperatura na wskaźniku dochodziła do 90, zaczęło szarpać, potem osłabł i już tak zostało, jak ostygnie to znowu bedzie normalnie.. Może zły czujnik? Albo to że jest tak słaby gdy ciepły wcale nie jest spowodowane tym czujnikiem?
to wina czujnika polozenia walu - zmien i bedzie dobrze



Gregorinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 13:16

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: Gregorinho » sob wrz 07, 2013 15:17

Ok dzięki, a drogi ten czujnik? Jak to wygląda?

Inna sprawa, wymieniłem czujniki temperatury cieczy, podłączyłem pod komputer i dalej jest błąd :/ Kupiłem zepsute czujniki? Czy może kable gdzieś? Czy coś?



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: peppa_814 » sob wrz 07, 2013 15:44

A usunąłeś wcześniejszy błąd? Czy wywala nowy?



Gregorinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 13:16

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: Gregorinho » sob wrz 07, 2013 17:11

Usunąłem i po chwili znalazło go znowu. Bez sensu kupować kolejny czujnik. Dużo kosztuje ten od położenia wału?



krzychu155
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 15:09

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: krzychu155 » sob wrz 07, 2013 17:16

jeśli chodzi o ten który jest pod kołem wałka to oryginał bosha jakieś 180~220



Gregorinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 13:16

Strasznie słaby kiedy ciepły + Temperatura czasem spada

Post autor: Gregorinho » wt wrz 23, 2014 17:48

Troche mi zeszło :D Ale faktycznie był to czujnik położenia wału, po wymianie wszystko jest ok ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości