modyfikacja wydechu w mkII 1.3 NZ

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

santi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 19, 2006 22:07
Lokalizacja: ŁOSICE
Kontakt:

modyfikacja wydechu w mkII 1.3 NZ

Post autor: santi » śr cze 14, 2006 00:02

witam. potrzebuję info i porad.
chcę zmodyfikować wydech w golfie II silnik 1.3 na wielopunktowym wtrysku. zamierzam sondę przełożyć przed katalizator czyli gdzieś zaraz za kolektorem,w miejsce katalizatora wstawić strumienicę,pominąć środkowy tłumik czyli całkowicie go zlikwidować a na koniec założyć ULTER-a 2x80 mm. czy zda mi to egzamin.
na stan obecny mam założony na koncu własnie tego ULTER-a przy oryginalnym rozmiszczeniu sondy,kata i śr tłumika. jazda jest nie zbyt przyjemna,w środku jest mocno za głośno. jazda w granicach 90-130 km/h to koszmar,dopiero hałas zmniejsza się po przekroczeniu 130 km/h a szybka jazda już mnie nie rajcuje.
w jaki sposób zmniejszyć hałas w środku,czy mój pomysł (ne wiem czy dobry) wypali czy będzie to dno??
czy zastosować może do tego jeszcze filtr stożkowy,jak tak to jaki??



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » śr cze 14, 2006 20:21

Jak dla mnie szkoda kasy i zachodu przy tak malym silniku. Zaplacisz tylko za halas ktory cie bedzie meczyl.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » czw cze 15, 2006 21:48

1,3 to nie sportowy silnik wiec taka podyfikcaja to jak tuning fiata 126p... ja w mojej kosiarce mialem ultera 80mm bodaj i powyzej 100 mozna bylo oszalec w aucie /bynajmniej nie ze szczescia/ na zewantrz nei bylo za glosno, a na wolnych obrotach chodzil cichutko - chbya silnik glosnie buczal niz tlumik ;) dodam tylko ze mialem katalizator i cala reszte seryjna, lepiej kup swojej Niuni jakas felge czy ladny zawias :)


kto szybko jedzie tego wolno niosa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości