Wolno spadajace obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arek224
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 12, 2013 19:47

Wolno spadajace obroty

Post autor: arek224 » wt lip 16, 2013 15:52

Dzisiaj podlaczylem golfa pod VAG'a aby sprawdzic dlaczego wolno spadaja mi obroty. Myslalem, ze to krokowiec, a wyskoczylo mi ze to blad "00515 - Camshaft Position (Hall) sensor (G40) 03-00 - No Signal" czyli czujnik pozycji walu krzywkowego. Mozliwe, ze przez to wolno spadaja mi obroty? Wyczyscic mimo wszystko krokowca?



erni_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 11:09

Wolno spadajace obroty

Post autor: erni_k » wt lip 16, 2013 21:29

ten błąd będzie zawsze przy nie odpalonym silniku, to normalne. Dopisz czy masz lpg. Ja bym szukał przy krokowcu, ale niech się mądrzejsi wypowiedzą ;) powodzenia



Awatar użytkownika
arek224
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 12, 2013 19:47

Wolno spadajace obroty

Post autor: arek224 » śr lip 17, 2013 07:09

Mam LPG, ale tak samo jest na benzynie. Ogolnie wyglada to tak, ze obroty powyzej 1800 spadaja normalnie, a dopiero pozniej strasznie powoli. Poza tym w trakcie jazdy gdy puszczam gaz aby np. zmienic bieg obroty przez chwile utrzymuja sie w tej samej pozycji, jakbym nadal trzymal gaz i dopiero po chwili spadaja. Nie jest to bardzo uciazliwe, ale wkurza :jezor:



erni_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 11:09

Re: Wolno spadajace obroty

Post autor: erni_k » śr lip 17, 2013 15:12

No ja mogę powiedzieć tylko, że miałem podobny problem (obroty rosły same, na postoju, na skrzyżowaniu, musiałem na sprzęgle trzymać bo głupio tak było, jak bieg zmieniałem też rosły, potem spadały itp), ale u mnie wyskoczyło od razu na vagu że błąd krokowca, usunąłem i się naprawiło, rok już jest i jest dobrze. A że u Ciebie błędów nie ma to nie wiem, może to co innego jest...



Wiatr_w_Oczach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 10, 2013 22:04

Wolno spadajace obroty

Post autor: Wiatr_w_Oczach » pt lip 19, 2013 16:38

Witam kolege ,mamy chyba ten sam silnik 1.8 8v 75hp - i te same objawy - wolny spadek obrotow .
U mnie jeszcze dochodzi telepanie po rozruchu na zimno i pare innych gadgetow , polecono mi sprawdzic przepustnice i krokowy wiec z checia bede sledzil ten watek .
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości