Problem z odpalaniem golf mk3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fatal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 26, 2013 18:57

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Fatal10 » śr cze 26, 2013 19:25

Witam.Jestem nowy na tym forum lecz lubie je przeglądać i czytac.I niestety mam problem z moim golfem mk3 silnik 1.8 75km (AAM).Od pewnego czasu nie zawsze mi odpalał.Ale gdy brałem na zapłon i mocno przekreciłem klucz odpalał.Dziś popołudniu wychodze z pracy i nie było szans by go odpalić. Objawy były następujące: biore go na zapłon po czym przekręcam do odpalenia lecz znikają wszystkie kontrolki (nie mrugają wgl gasną) rozrusznik sie kreci bez zadnego problemu i nie czuje różnicy szybkości obrotów bądz dziwnych dzwięków.I moge go tak trzymać z minute a i tak nie odpali.Jak mam kluczyk przekręcony na zapłon to moge nim ruszyć o dosłownie 1 stopien w strone odpalenia i zapłon gaśnie.Czy to normalne? Nigdy nie zwracałem uwagi na to...Dodam że odpala mi na krótko bez zadnych problemów dzięki temu wróciłem do domu po pracy (8km i brak komunikacji miejskiej oraz haka wkręcanego do holowania xd ) Czy to kostka stacyjki czy cała stacyjka do roboty bądz może inne rzeczy? Nie jestem specjalistą od elektryki ( mechanika,wymiany jak najbardziej tak) ale to dla mnie magia.Nie chce dawać go do mechaniaka bo nie mam do nich przekonania (nigdy nie stał na warsztacie a mam go od 3 lat) a nie chce odrazu wymieniać kostki (porada znajomego) bo trzeba wywalać całą kolumne.Panowie pomocy.... :banghead:
Z góry dziękuje za pomoc.



Fatal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 26, 2013 18:57

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Fatal10 » czw cze 27, 2013 06:18

Odświeżam :( Dziś musze coś wykąbinowac...Kumpel polecił mi żeby sie nie bawił tylko zrobił odpalanie z guzika (zapłon i wciska sie guzik) Nie wiem jak chce to zrobić ale zaoferował sie że jutro mi to zrobi chyba że pomożecie mi znaleść prawdziwą usterke.
Pzd



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: agrala » czw cze 27, 2013 07:59

Z Twojego opisu wyglada to na kostke stacyjki.
Troche roboty jest by ja wymienic - wszystko przez jedna srubke ktora trzyma kostke i jest w takim miejscu ze bez wyciagniecia stacyjki ciezko do niej dojsc.



Fatal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 26, 2013 18:57

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Fatal10 » czw cze 27, 2013 10:01

Czyli wymiana kostki może rozwiązć mój problem ? Bo jeśli tak to dziś drukuje poradnik i od popołudnia zaczynam się brać do roboty. Prąd mnie z rana walną żle chwyciłem i troche mnie popieściło :rozpacz:.Ktoś jeszcze może wie jaka może być inna ewentualna diagnoza takiego stanu? Bo jak nie bedzie to kostka stacyjki to chyba głowe o kierownice se rozwale...Czekam na opinie i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Mavrick » czw cze 27, 2013 16:21

Tak jak kolega agrala wspominal problem na 99% lezy po stronie kostki.



Fatal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 26, 2013 18:57

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Fatal10 » czw cze 27, 2013 17:12

Dzięki wam za pomoc.Kostka kupiona (40zł troche lepsza tak mówił zaufany sprzedawca bo była albo za 24 zł ablo 40) i dziś po 20 zaczne rozbierać wszystko.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Mavrick » pt cze 28, 2013 11:21

Zaopatrz sie w dobry sciagacz... chyba ze chce Ci sie wyciagac cala kolumne kierownicza;).



Fatal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 26, 2013 18:57

Problem z odpalaniem golf mk3

Post autor: Fatal10 » sob cze 29, 2013 08:27

Tak jak mówiliście wina kostki :) Wymieniona i odpala bez zadnych problemów ! :) Wywaliłem kolumne kierowniczą bo było najłatwiej cała operaja z montażem we 2 osoby niecałe 2 h :) Tak jak niektórzy piszą że można bez wyjomowania tylko kombinowanie nie opłaca sie szybciej wywalic wszysko a odrazu zrobiłem se korekte na kierownicy i mam prostą podczas jazdy na wprost :hehe: Dzięki wszystkim za pomoc do zamknięcia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości