[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Buba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 09:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

Post autor: Buba1 » ndz cze 16, 2013 20:28

Jakiś czas temu grzebiąc przy przewodach radia zrobilem zwarcie i spalił się bezpiecznik, wyjąłem uszkodzony bezpiecznik i chciałem wyjechać z pod wiaty aby mieć lepsze światło. Odpaliłem silnik chodził nierówno i jak chciałem cofnąć nie miał kompletnie siły. Oglądając bezpiecznik stwierdziłem, ze jest dobry i okazało się, ze wyjąłem bezpiecznik 28 od pompy paliwa. Po włożeniu bezpiecznika na miejsce Golf odpalił już normalnie i wyjechał. Sprawdziłem vagiem i było kilka błędów, wykasowałem owe błędy i zrobiłem juz kilkaset kilometrów i mam (może przesadzam) ale mam wrazenie, ze spaliny są bardziej śmierdzące od tamtego momentu.
Tak samo jest jak się odepnie klemę w TDI ale to ustępuje po jakiś 100-150km auto się uczy. Po tym felernym wyjęciu bezpiecznika wydaje mi się, że te spaliny są cały czas śmierdzące szczególnie na rozgrzanym silniku. Może ktoś mądry mnie uspokoi bo może tylko przesadzam :)



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

Post autor: jointone » pn cze 17, 2013 21:48

Nie zauwazylem zeby po odpieciu klemy spaliny byly bardziej smierdzace, pozatym interesuje mnie na czym ma polegac to uczenie sie auta?



Buba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 09:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczn

Post autor: Buba1 » wt cze 18, 2013 09:57

Jeżeli odłączymy kleme np. na całą noc to po podłączeniu samochód jest na ustawieniach fabrycznych, potem przez jakis czas uczy się do danego kierowcy i warunków w jakich się porusza, spaliny są bardziej "bogatsze" i więcej pali, ja wlaśnie dzisiaj zrobilem mu tzw. "reset" przez zdjecie klemy i powinien po jakimś czasie wrócić do siebie.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

Post autor: munior » wt cze 18, 2013 21:03

Buba1 pisze:Jeżeli odłączymy kleme np. na całą noc to po podłączeniu samochód jest na ustawieniach fabrycznych, potem przez jakis czas uczy się do danego kierowcy i warunków w jakich się porusza, spaliny są bardziej "bogatsze" i więcej pali, ja wlaśnie dzisiaj zrobilem mu tzw. "reset" przez zdjecie klemy i powinien po jakimś czasie wrócić do siebie.
:panna: Kompletna bzdura :rotfl: prznajmniej w przpadku tdi...od 2009 roku jestes na forum ,i takie bzdury piszesz :shock: Mozesz sobie na tydzien odlaczyc kleme ,i kompletnie nic sie nie zmieni


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Buba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 09:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczn

Post autor: Buba1 » wt cze 18, 2013 21:13

:foch: no chyba taka bzdura nie do końca a co z tym "resetem"?
benzyna jak i TDI ma komputer... :kac:



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

Post autor: munior » wt cze 18, 2013 21:53

Buba1 pisze: no chyba taka bzdura nie do końca a co z tym "resetem"?
Bzura ,i to wielka :panna: ....nic tak nie zresetujesz w tdi ,to nie są adaptacyjne komputery ...takie cuda , to w benzynkach starszych i owszem ...w fordzie fiesta benzynce z 95 roku ,tak miałem :chytry: W tdi ,co masz zapisane w mapach ,to masz i będziesz miał i żadne odpinanie zasilania tego nie zmieni ...zmienić można i owszem ,kto tuningował sterownik wie o co chodzi , zmiana zawartości dwóch epromów i auto dostaje nowe życie :grin: Z poziomu vaga ,jedyne co możesz zmienić, to kilka dostępnych adaptacji np.dawkę paliwa ,obroty biegu jałowego ...ale to robimy programem diagnostycznym ,a nie odpinaniem zasilania :hmm: bo odpinając zasilanie w tdi ,nie zmienisz nic kompletnie


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

Post autor: daniel.wwe » wt cze 18, 2013 22:18

Buba1 pisze:a co z tym "resetem"?
munior pisze:nic tak nie zresetujesz w tdi
No jak nie :chytry: a zegarek, licznik dziennych km, radio :hmm: :wink:
A tak na poważnie tak jak pisze munior, możesz sobie odłączyć aku i na miesiąc


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Buba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 09:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczn

Post autor: Buba1 » śr cze 19, 2013 10:49

no to wychodzi na to, ze faktycznie gadałem bzdury :crazy: musze pogadać z brejdakiem bo on mi te rewelacje przekazał...
wracając do spalin w TDI to może węch musze sobie zresetować :grin:
Pozdrawiam i dzięki za mądrą radę!



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

[tdi IV] bezpiecznik 28 odpalenie przy wyjętym bezpieczniku

Post autor: jointone » śr cze 19, 2013 18:51

Kolego z tymi spalinami to gdy zwiekszysz wartosc adaptacji zaworu egr bedzie ci sie on mniej otwieral i spaliny moga byc bardziej "smierdzace"
Pozatym to chyba spaliny z 1.9 tdi sa wyjatkowo drazniace dla nosa, przynajmniej ja tak mam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości