Nierówne obroty, niska temperatura silnika 1.6 AKL

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shinehl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 16:50

Nierówne obroty, niska temperatura silnika 1.6 AKL

Post autor: shinehl » ndz kwie 21, 2013 08:11

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zacząc napisanie tego postu od tego,że posiadaczem vw golfa 4 jestem od miesiąca, ale mam już z nim same problemy... Po zakupie wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody, płyn chłodniczy, olej oraz filty paliwa, powietrza, kabinowy, wyczyszczona została przepustnica(ponieważ przy zakupie zauważyłem,że falują obroty,lcz mechanik jej niezaadoptował ponieważ były powracające błędy na komputerze). Na komputerze był powracający bła sondy lambda ogrzewanie przed katalizatorem, wymieniłem ją z nadzieją,że auto nie bedzie już paliło 14 litrów benzyny, jednak rozczaroałem sie... bo nadal pali tyle samo. podłączyłem autko pod vaga i zauważyłem dzianą rzecz mianowicie temperatura silnika miała 29 stopni a temperatura cieczy 92 stopnie!!! wymieniłem czujnik (ten 4 pinowy i nadal jest to samo) :banghead: Może miał ktoś już podobny problem prosze o rade, bo nie mam już ochoty jezdzic do nieznających sie mechanikow ktorzy nie mają pojecia w czym rzezcz i przy okazji by pół silnika wymieniali... Pozdrawiam i prosze o pomoc



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Nierówne obroty, niska temperatura silnika 1.6 AKL

Post autor: maroTdi » ndz kwie 21, 2013 08:46

viewtopic.php?t=41251" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:



shinehl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 16:50

Nierówne obroty, niska temperatura silnika 1.6 AKL

Post autor: shinehl » ndz kwie 21, 2013 08:58

Kolego lambda jest wymieniona na boshoską, a gdzie znajduje sie bezpiecznik który ją zasila ? Bo szczerze powiem,że mechanik który mi wymieniał sonde to jakaś tragedia(ponieważ mi nie przyspawał łapy kóra trzyma wydech) i po paru kilometrach tłumik zacząl mi walic o asfalt także żadnego zaufania do niego nie mam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nierówne obroty, niska temperatura silnika 1.6 AKL

Post autor: marcin7x5 » pn kwie 22, 2013 14:04

shinehl pisze:temperatura silnika miała 29 stopni a temperatura cieczy 92 stopnie!!! wymieniłem czujnik (ten 4 pinowy i nadal jest to samo)
Na twoim miejscu przejrzałbym dokładnie wiązkę elektryczną od czujnika az do ECu silnika. Skoro po wymianie czujnika nic się nie zmieniło w odczytach to albo masz walniętą wiązkę (jakies zwarcie) albo uwalony jest sterownik silnika.



shinehl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 16:50

Nierówne obroty, niska temperatura silnika 1.6 AKL

Post autor: shinehl » pn kwie 22, 2013 18:20

Poczytałem troche opini o polskim vagu 4.9 i dużo ludzi sie wypowiadało,że jest niedokładny, a więc zainstalowałem wersje angielską i różnica jest 4 stopni także jest ok z czego sie bardzo ciesze :bigok: Ale to nadal nie tłumaczy ogromnego spalania mojego golfa ok. 15 l w mieście, czy po wymianie sondy lambda trzeba ją adoptowac lub zresetowac sterownik komputera?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości