zgrzytajace, ciezko chodzace sprzeglo co to? MK2 1.3CL

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

zgrzytajace, ciezko chodzace sprzeglo co to? MK2 1.3CL

Post autor: jaroslawkonopka » ndz cze 04, 2006 08:58

Hej

To znowu ja. Jakis czas temu meldowalem o problemie ze sprzeglem (pedal sprzegla lub cos innego) ciezko chodzi, zgrzyta etc choc biegi wchodza idealnie, a sprzeglo i docisk wymieniane nie tak dawno. Linka nieoryginalna zalozona. Nie jestem w kraju akurat i stad usiluje sam jakos rozwiazac ten problem bo tu w niemczech za samo zlokalizowanie problemu zaplace krocie.
Bolid to MK2 1.3 cl NZ 1991
Sprzeglo czy pedal sprzegla sam nie wiem, kiedy silnik jest zimny, lub samochod stal pod katem (garaz duplex) chodzi cichutko delikatnie i bezblednie. Jednak po rozgrzaniu sie silnika, po jakis 20 minutach jazdy po miescie zaczyna wciskac sie coraz ciezej i ciezej(jakby cos obcieralo, nie bylo jakiegos smarowania , sam nie wiem) i potem jest juz kiepsko. Biegi wchodza jak najlepiej ale zgrzyta, obciera.
Co to moze byc? Podejrzewam ze powinienem dolac oleju do skrzyni biegow, ale czy to moze miec jakis zwiazek.
Poradzcie cos. Co sprawdzic, czy ktos juz to przerabial? Czy roznica miedzy oryg linka sprzegla a podrobami moze byc taka duza? Przeciez zywotnosc linki sprzegla nie moze byc 3 miesiace.

czekam na pomoc

jasiek



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 04, 2006 11:42

z tego co piszesz ! sprawdz stan oleju w skrzyni biegów

[ Dodano: Nie Cze 04, 2006 12:22 ]
jaroslawkonopka pisze:kiedy silnik jest zimny, lub samochod stal pod
to jest dziwne



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » ndz cze 04, 2006 12:45

mialem to samo ale mnie zle wchodzily biegi wiec przy wyianie sprzegla i docisku okazalo sie ze trzea posmarowac tam jakis prowadnice i tuleje(tak mowil mechanior) no i mial roacje, teraz jest wporzadku. a bylo tak ze jakby zimny to chodzilo oki, a jak cieply to zgrzytalo.

[ Dodano: 04 Cze 2006 12:48 ]
P.S jeszcze mozesz sprawdzic sam pedal , po po wymianie lekko jeszcze cos piszaczlo czasami i dopiero pomogo psikniecie wd-40 tam w okolicach pedala przy mocowaniu linki do niego.



Awatar użytkownika
Rumun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 28, 2005 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Rumun » wt cze 06, 2006 16:44

ja tez mialem problem ze sprzeglem ale okazalo sie ze to linka byla zatarta a malo tego ulamalo sie mocowanie panceza linki sprzeglowej przy pedale sprzegla i przeba bylo wymienic cale pedala!



Pieciaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: Pieciaa » wt cze 06, 2006 22:38

Jak ma tez 1.3 motorem i ten sam problem co ty mialem do niedawna.Wymienilem tarcze spszegla i uzupelnilem olej w skszynce i jak reka odjol:)) Powodzenia


..-----..

jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

:-)

Post autor: jaroslawkonopka » śr cze 07, 2006 06:18

hej hej
dostalem twoja odpowiedz na VW grupie o zgrzytajacym sprzegle
napisales ze zalales skrzynie olejem i wymienilem tarcze sprzeglai jak reka odjal
Prawdopodobnie mam ten sam klopot, znaczy olej na 100% musze dolac ale mam nadzieje ze sprzeglo jest oki bo w sumie zmienialem sprzeglo i docisk jakies 20000km temu.
Napisz mi jesli mozesz jakie objawy dokladnie miales w swoim bolidzie i jakim olejem zalales skrzynie, pozdrowka
moje gg:4812128

jasiek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 302 gości