tweetery - problem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

tweetery - problem

Post autor: kupszczelisty » śr maja 31, 2006 08:57

zakupiłem na allegro tweetery za 23 zł firmy alphard, wiem że firma jest tandetna ale tu chodzio o ich wielkość (pasują w otwory które Helmut zrobił), odpakowuje je i patrze a tu nie ma żadnych kondensatorków ani nic, na necie przeczytałem że musi byc do nich zwrotnica, nie mam takiego sprzętu ani kasy na zwrotnice, da się do tego podpiąć kondensatory?? Z tego co pamiętam jak są syczki z kondensatorami to mają 3 styki a te mają 2, może jest jakis inny sposób jakieś filtry kupić w elektronicznym już nie wiem, bawił się ktoś z takim czymś?? z góry dziękuje i czekam na wyczerpujące odpowiedzi

[ Dodano: Sro Maj 31, 2006 12:19 ]
takie audiofile z was a nikt nie umie odpowiedzieć :|



bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » śr maja 31, 2006 12:39

kondensatory mozesz sobie samemu do nich przylutowac

jesli chodzi o zwrotnice to fakt faktem prrzydalaby sie w przypadku gdy pod jedno wyjscie z radia podlaczasz 2 glosniki (w przeciwnym wypadku nie), bo jesli dasz je szeregowo z kondensatorami to ten drugi glosnik nie bedzie ci chodzil, jeszcze mozesz podlaczyc do nich kondensatory i podpiac rowlolegle,ja tak mam i nie narzekam koncowka mocy od tego Ci nie siadzeie, ale zapewne za chwile inni forumowicze Ci tego odradza z nie wyjasnionych przyczyn..



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr maja 31, 2006 13:42

doszedłem sam do tego rozbierając tweeter z unitry, był kondensator na + więc sprawdziłem, śmiga bez zażutu, testa teraz robie włąśnie, tylko mam 3 rużne kondensatory i na każdym dzwięk jest inny (trszke) ale mam tylko 2 takie same i one mają pojemność 10μF na 350v ( μ to piko czy nano to nie pamiętam) puźniej mam 3,3 MFD to chyba mega na 100v i z syczka tonsila 3,3μF na 63v i nie wiem które będa najodpowiedniejsze, rozumiem że mają te kondensatory chronic przed zjaraniem, to chyba 10μF na 350v może byc za duży, ogólnie dzięki za fatyge i pomoc, tele audiofilów a nikt nawet nie odpisał oprócz Ciebie



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr maja 31, 2006 14:41

po pierwsze ilu audiofilów ? nie każdy siedzi przed komputerem cały dzień, żeby tylko Tobie odpisać, nie zachowuj sie jak dziecko
po drugie temat był poruszany z 10 razy, a ostatnio jakieś 3 dni temu - więc jak byś użył opcji SZUKAJ to nie było by tematu wcale



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw cze 01, 2006 11:38

kupszczelisty pisze: tele audiofilów a nikt nawet nie odpisał oprócz Ciebie
Na forum audiofilów o syczkach z allegro nikt pewnie nie słyszał... Tu raczej są ludzie czujący te klimaty :satan: ... A Ty się tak nie unoś, że od ręki nie dostałeś odpowiedzi na temat który był już poruszany :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » czw cze 01, 2006 13:24

spoko, czasami staje się nerwowy :satan:, ale jakby pisało na nich infinity, były zdemontowane z jakiegoś zestawu, co za rużnica podpina się tak samo, pozdro i sory tych któruch uraziłem :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości