Nowy tłumik Bosal głośny

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: PinkFloyd » pn lut 18, 2013 17:38

W zony Audi A2 musiałem wymienić układ wydechowy ktory w środku bżeczał- wypalił sie lekko, kupilem 2 tłumiki ori BOSAL idealnie pasowaly, połaczenia dobre- szczelne. Po odpaleniu z tylnego tłumika z rury słychac na jalowym ciche uuuuu- a w czasie jazdy powyzej 100km/h jest głosniejszy 30% niz stare ale oryginalne Audi tłumiki które juz były badziewiaki, czy tak jest zawsze z zamiennikami, że sa gorsze niz ori mimo ze takiej firmy :( Teraz bardziej go słychac niz na starym wydechu, a nowe tanie nie był :( do A2 trzeba bylo tłumiki Bosala ściagac z Niemiec - zamiennikow brak. Katalizatory sprawne i z nimi wszystko ok. Po drugie wkurza mnie ze w Bosalu ostati tłumik ma dziurke na wodę z której słychac ciche psssyyyy, w ori tego nie bylo i wytrzymał 10 lat, a czy w tym to musi być ? Po co wymieniałem mogłem wyrzucuic resztki spalonego srodka przez rurę ze starego i tak by był cichszy niz zamiennik .

Jeszcze jedno na starych tłumikach z dolu wolniej sie wkręcał i mial zwłokę po zmianie biegów z gazem do deski na nowych tego nie ma ale są glosniejsze.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: doggie » wt lut 19, 2013 09:05

ja w ubiegłym roku do Lupo 1.4 MPI zakładałem też oryginał BOSALA z przeceny /fabryczny odrzut z delikatnym wgnieceniem/ i jest cichy
Po drugie wkurza mnie ze w Bosalu ostati tłumik ma dziurke na wodę z której słychac ciche psssyyyy,
mój też ją ma ale moim zdaniem to dobre rozwiązanie



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: przemal » wt lut 19, 2013 15:01

doggie pisze:ja w ubiegłym roku do Lupo 1.4 MPI zakładałem też oryginał BOSALA z przeceny /fabryczny odrzut z delikatnym wgnieceniem/ i jest cichy
Hehe :-) podobnie, w zeszłym roku wrzucałem do Polo 6N 1.4 MPI końcowy tłumik Bosala (stan wręcz idealny choć wyjęty z rozbitka). Również potwierdzam, że był cichy.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: PinkFloyd » wt lut 19, 2013 16:59

Chyba ze wymienię plecionkę bo trochę brzęczy po dodaniu gazu



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: marcin7x5 » czw lut 21, 2013 16:04

Ja dodam swoje 3 grosze. W lipcu wymieniłem środkowy tłumik na bosala i dzis niestety znowu muszę go wymienic bo brzęczy w środku w pewnym zakresie prędkości obrotowych ok 2200. Najgorsze, że nie chcą mi go wymienic na gwarancji.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: PinkFloyd » pt lut 22, 2013 10:52

ja i tak juz buczy ty wyłaczam w vtechu 2 sonde programowo wywalam katalizator i zostawiam dwa tłumiki - chociaz bede wiedział czemu jest głosniej :)



Quix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 15, 2014 23:48

Re: Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: Quix » wt gru 16, 2014 00:01

Sorry za odkop ale chcę się podzielić opinią użytkowania tłumika Bosal od prawie 2 lat. Od początku buczał głośniej niż std. Obecnie miałem taki przypadek z tłumika wyszło włókno szklane około 20m. Na zdjęciu kawałek...
Obrazek



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Nowy tłumik Bosal głośny

Post autor: pakob » pn gru 22, 2014 12:51

Wprawdzie mój problem z głośnością był po wymianie jak u kolegów (dużo głośniejszy wydech) ale dotyczyl Walkera.Jeżdzę golfem III GTI/2.0 AGG i wymieniłem obydwa tłumiki na Walkera.Po odpaleniu i krótkiej jeździe czułem się jakbym jechał rajdówką z przelotem a nie golfem z markowymi tłumikami.Fachowcy po moich reklamacjach,kpiąc sobie ze mnie z z "rzęcha" chcę robić samochód postanowili dołożyć jeszcze jeden tłumik wstępny za katalizatorem.Trochę się wyciszyło,ale dalej to była po oryginale jakaś masakra.Mój mechanik po wnikliwej analizie stwierdził,żę za tę podwyższoną głośność odpowiada tłumik środkowy,więc zaryzykowałem i wymieniliśmy Walkera na Asmet.Silnik wyciszył się o 80 % ! Nie jest to głośność tłumika oryginalnego ale poprawa jest słyszalna wyraźnie.Tak oto wygląda sprawa z zamiennikami no ale oryginała do VW Golfa III nie można kupić lub jeśli nawet któś się postara z dilerów to zaproponowano mi tłumik oryg. do 2.0 za 1550 zł (końcowy)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości