Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: Lipek81 » czw lut 14, 2013 13:47

Zamki w moim golfie mają już wytarte zapadki, sam kluczyk też jest już zużyty. Chciałbym wymienić zapadki na nowe i na nowo dorobić kluczyki. Problem w tym, że nigdzie w internecie nie mogę znaleźć samych zapadek do kupienia. Ktoś z Was ma może jakieś dojścia, namiary, gdzie można kupić nowe zapadki?
Wiem, że zapadki są ponumerowane - prawdopodobnie odczytując numery na zapadkach otrzymam kod kluczyka - dobrze rozumuję? Jak należy odczytać ten kod?
Ogólnie poszukuję wszelkich informacji jak spowodować, aby w zamku były nowe zapadki, a w ręku nowy kluczyk.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: jhosef » czw lut 14, 2013 16:50

Zapadki można podocinać pod klucz. Sam kiedys to robiłem. Ale zapadki miałem ze starego bębenka.
Sam zastanawiam się nad zakupem kompletu z alledrogo zamków ale nie wiem jak z jakością.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: cinek2004 » czw lut 14, 2013 20:23

Do jakiego auta? Mam komplet do MK4: stacyjka, wkladki drzwi, klapy oraz schowka + 2 kluczyki.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: Lipek81 » czw lut 14, 2013 23:02

cinek2004, do mk2.
jhosef, wiem, że można dociąć, tylko do czego mam to dociąć, skoro kluczyk wygląda jak zużyte mydło. Poza tym wiem, że nie ma potrzeby podcinania zapadek,tylko zapadki są ponumerowane, w zależności od tego, jak głębokie jest wyżłobienie w kluczyku. Myślę - ale nie jestem pewien, że te numery mają jakiś związek z kodem kluczyka (którego niestety nie mam). Myślałem też właśnie o kupnie zamków z allegro, ale miałem już z takimi do czynienia i to jest tak, że czasem te zamki z allegro nie pasują do oryginalnych klamek - musi być komplet - nieoryginalna klamka i nieoryginalny zamek. Obawiam się, że podobnie może być z samymi zapadkami - nie koniecznie mogą pasować do oryginalnych bębenków.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: inż. Mk2_marcin » pt lut 15, 2013 07:53

nie kupuj z allegro mój kumpel kupił z tańszych zestawów zamek i kluczyk, tak że się zdziwił dlaczego mogę moim kluczek otworzyć jego samochód ( z kolei jego kluczyk nie otworzy mojego auta)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: jhosef » pt lut 15, 2013 10:08

Lipek81, zadzwoń do ASO i zapytaj czy można jeszcze zamówić kluczyk do mk2 po VIN. Na VWcllasicparts.de są do zamówienia kluczyli. Nie wiem tylko czy docinają pod VIN czy jak to się odbywa.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: Lipek81 » pt lut 15, 2013 10:18

jhosef, już to przerabiałem - żeby zamówić kluczyk z ASO trzeba znać kod kluczyka. Ja go nie znam. Mam oryginalne surówki do nacięcia.
Jeszcze jedna sprawa,jeżeli chodzi o nacinanie - nacinając zapadkę powodujesz, że będzie ona działała zarówno z oryginalnym, jak i większym zagłębieniem w kluczyku. Po prostu jeżeli włożysz kluczyk, do którego zapadka była docinana, to schowa się ona na równo z bębenkiem, a kiedy włoży się kluczyk, który ma zagłębienie oryginalnie pasujące do tej zapadki, schowa się ona wewnątrz bębenka. Tym samym spowoduje się, że zamek będzie można otworzyć większą ilością kluczyków, nie tylko tym, pod który zostały docięte zapadki.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: jhosef » pt lut 15, 2013 10:39

Zdaję sobie sprawę, że docinanie używanych to nie jest idealna metoda. Ale Lipek, powiedzmy szczerze, jak ktoś bedzie chciał odjechać mk2 to odjedzie. Do otwarcia w ogóle klucza nie potrzeba...

Możesz próbować zamawiać z classicparts ale oni nie wysyłają do Polski.
Jak masz kogoś w de to może Ci pomoże. Mają zamki, kluczyki itp. Ceny nawet znośnie.

Ja na razie nastawiam się na zakup zamków w alledrogo. Moje i tak są w fatalnym stanie i np stacyjkę musiałem podmienić spoza kompletu.
Lata robią swoje niestety.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: Lipek81 » pt lut 15, 2013 17:06

jhosef, tutaj chodzi raczej o odnowienie tych zamków, trochę o zabezpieczeniu przed kradzieżą też, ale głównie w aucie wszystko ma śmigać tak, jak nowe :) . Masz jakiegoś linka do tych zapadek? Bo jako cześć osobna, z numerem katalogowym to nie występują.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: jhosef » wt maja 21, 2013 13:25

Czy ktoś miał kontakt z tym ustrojstwem:
http://allegro.pl/vw-golf-ii-wkladki-kl ... 05651.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/zamki-wkladki-klamki- ... 67266.html" onclick="window.open(this.href);return false;
?

Potrzebuje takiego kompletu ale przeraża mnie jego "taniość".

Niby żaden pieniądz aby sprawdzić ale nie wiem czy nie szkoda pracy i zachodu na to...



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: Lipek81 » wt maja 21, 2013 20:16

Klamki były na allegro po 10zł. Podobno straszna lipa. Dodatkowo wkładki z niektórych klamek z allegro nie pasują do oryginalnych klamek.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: marcinek84 » wt maja 21, 2013 21:25

Panowie chodzi mi pomysł żeby wyciąć sobie zapadki laserem/ plazma. Zamawiałem kiedyś pierścienie pod głośniki tylko że to 2x grubsze niż zapadki. Jak by mieć arkusz albo wiedzieć jaki ma być, chodzi mi o to że one są chyba z mosiądzu? Zrobić rysunek w DXF to wytną bez problemu a przy tej grubości brzegi powinny wyjść gładkie. U tego gościa zamówiłem http://allegro.pl/my_page.php?uid=17506373" onclick="window.open(this.href);return false;


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: jhosef » wt cze 04, 2013 10:42

Zamówiłem... zobaczymy jak to wygląda...
Na razie nie widzę innego wyjścia aby uzyskać kompletu zamku na jeden klucz. Dodatkowo jedną klamkę mam nadpękniętą i trzeba się z nią siłować.
Jak przyjdzie i zamontuję to zdam relację z jakości tego cuda...



Sseba21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 27, 2013 19:26
Lokalizacja: bytom

Zamki, stacyjka - nowe zapadki i kluczyk - co i jak?

Post autor: Sseba21 » czw cze 06, 2013 11:50

Witam zna ktoś jakiś tani i dobry sklep internetowy żeby kupić zestaw klamek i zamków do golfa mk2 z 90 roku :D


Był ciankol później uno a teraz vw golf ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości