Awaria swiateł

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

4dm4r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 09:38

Awaria swiateł

Post autor: 4dm4r » sob lut 09, 2013 17:43

Witam mam problem ze swiatłami widok za kierownicy:
1. Strona prawa
Przod - swiatla postojowe nie swieca !!! swiatla mijania drogowe migacze przeciwmgielne sprawne
Tył - swiatla postojowe nie swieca !!! Swiatlo STOP nie dziala na prawej ani na lewej stronie !!! migacze wsteczny awaryjne dzialaja

2.Strona Lewa
Przod - wszystko sprawne
Tył - brak swiatla stop

3.Swiatła Stop nie działaja

4. Samochod nie podaje mi informacji dzwiekowej ze zostawilem wlaczone swiatla

5. Problem z swiatlem od strony kierowcy w drzwiach nie swieci oraz gdy sie otworzy dzwi swiatlo w samochodzie zapala sie czasem z opuznieniem a czasami wcale


Co srawdzilem zrobilem
1 wyczyscilem kazde styki od laczenia sie swiatel tylnych i przednich po prawej stronie, uzylem multimetru i tu pokazalo mi ciekawe rzeczy gdy mam wlaczone postojowe swiatla prawa strona z tylu pokazuje mi na zlaczu od swiatla postojowego 6V a powinno 12V-14V nie wiem co jest grane i gdze moze gubic napiecie o co chodzi ?? Zarowki zostaly wymienione na nowe



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Awaria swiateł

Post autor: Qto » sob lut 09, 2013 22:10

Używałeś wyszukiwarki ?? Bo mam wrażenie że wszystko było opisywane wielokrotnie...

postojowe/pozycyjne - bezpiecznik nr 22 zmieniony ?? Jak tak to sprawdź czy wychodzi napięcie z włącznika świateł, kabel szaro/fioletowy, pin 14...jak nie ma napięcia to włącznik winny
światła stopu - bezpiecznik nr 13 zmieniony ?? Jak tak to odłącz wtyczkę z włącznika świateł stop i zmostkuj kabelki czerwono/brązowy z czerwono/czarnym...jak światła się zaświecą to włącznik winny
pkt 4. i 5. poszukaj w dziale FAQ porady o mikrostykach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości