Jak wymienić nagrzewnice w golf mk1?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blackmk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 22:35

Jak wymienić nagrzewnice w golf mk1?

Post autor: blackmk1 » czw lut 07, 2013 18:49

Mam pytanie potrzebuję wymontować nagrzewnicę u siebie w golfie MK1 tylko nie wiem jak to zrobić?



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Jak wymienić nagrzewnice w golf mk1?

Post autor: anaba255 » pt lut 08, 2013 16:43

Spuszczasz plyn chlodniczy. Pamietaj o zciagnieciu weza na pompie idacego od nagrzewnicy, zeby splyna z niej plyn. Od strony kierowcy, przy pedale gazu jest prostokatna zaslepka, trzeba ja delikatnie podwarzyc srubokretem i wyciagnac, pod nia znajduje sie nagrzewnica. Luzujesz opaski na wezach, wyciagasz weze, najlepiej to zrobic od strony silnika i wyciagasz nagrzewnice. Mozesz zdemontowac pedal gazu, 5 min. roboty a ulatwia prace. Montujesz analogicznie w odwrotnej kolejnosci, przydaje sie druga osoba, napychajaca weze, gdy Ty je bedziesz nakierowywal na krucce nagrzewnicy. I wazna sprawa, nagrzewnica ma wokol, na sciankach bocznych pianke uszczelniajaca, jak jej bedzie brakowac dobrze jest taka pianke dokleic, bo potem bedziesz narzekal ze zimno w golfie :smirk:



blackmk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 22:35

Re: Jak wymienić nagrzewnice w golf mk1?

Post autor: blackmk1 » pt lut 08, 2013 21:02

Próbowałem wczesniej tak zrobic tylko blokuje mi pedał hamulca nagrzewnica wychodzi mi tylko do polowy... tez mam go odkręcić ??



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Jak wymienić nagrzewnice w golf mk1?

Post autor: anaba255 » ndz lut 10, 2013 17:17

Calkiem mozliwe, dawno przy tym nie robilem, wystarczy go odczepic od dzwigni idacej do serwa/pompy, jest tam blaszka z bolcem, trzeba go wyciagnac i pedal opada do konca.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości