Wymiana silnika AAZ

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wiktorwspanialy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 18, 2012 20:58

Wymiana silnika AAZ

Post autor: wiktorwspanialy » wt gru 18, 2012 21:15

Witam,

jeżdżę seatem cordobą 1994r z silnikiem AAZ 1,9TD 75KM, niestety sypie mi się cała buda i zawieszenie i nie warto już tam grzebać i kasy ładować, więc pomyślałem, żeby kupić golfa III z USZKODZONYM takim samym silnikiem (AAZ 1,9TD 75KM) i przełożyć, powiedzcie mi dużo by był roboty żeby przełożyć silnik z cordoby do golfa??

W mojej cordobie nie ma klimatyzacji, ale namierzyłem golfa III z uszkodzonym silnikiem (takim samym) - 1993r - 3drzwiowy - 1500zł - ale z klimą, klima zwiększy pracochłonność przy przekładce??

Pozdro



Awatar użytkownika
mikolajmakoski1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1562
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 14:10
Lokalizacja: Nowa Sól

Wymiana silnika AAZ

Post autor: mikolajmakoski1 » wt gru 18, 2012 22:18

nie bo dokladasz w sumie tylko sprężarkę do silnika i to tyle w sumie


"Dla ciebie to wkładanie kasy w starego golfa,dla mnie to wkładanie serca w pasje."
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56

wiktorwspanialy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 18, 2012 20:58

Wymiana silnika AAZ

Post autor: wiktorwspanialy » śr gru 19, 2012 07:57

A sama wymiana silnika to będzie typowa przekładka?? czy trzeba będzie coś przerabiać??



Awatar użytkownika
mikolajmakoski1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1562
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 14:10
Lokalizacja: Nowa Sól

Wymiana silnika AAZ

Post autor: mikolajmakoski1 » śr gru 19, 2012 13:58

tak jesli tu masz aaz i tu aaz to tylko przekladka


"Dla ciebie to wkładanie kasy w starego golfa,dla mnie to wkładanie serca w pasje."
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56

wiktorwspanialy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 18, 2012 20:58

Wymiana silnika AAZ

Post autor: wiktorwspanialy » czw gru 20, 2012 00:09

A jak uważacie 1500zł za 1993r z uszkodzonym silnikiem to dobra cena?? właściciel twierdzi, że buda i zawieszenie ok jak na auto w tym wieku, mieszka 250km ode mnie wiec pojadę tam tylko jak się zdecyduję (ciągnął ktoś auto z uszkodzonym silnikiem na sztywnym holu tyle km??)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana silnika AAZ

Post autor: Paweł Marek » czw gru 20, 2012 00:40

kolego ciągnąć tyle kilometrów auto w zimie na lince jeszcze z niesprawnymi światłami to ja sobie nie wyobrażam. Laweta będzie droga chyba że masz jakieś znajomości. Ja bym pojechał, obejrzał i jeśli by się spodobało to na miejscu znalazł mechanika który z twoją pomocą zrobi szybką przekładkę. Wszystko to ma umiarkowany sens, bliżej napewno coś znajdziesz, nie musi być przecież diesel bo masz auto z częściami na swapa a elektryka podobna


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wiktorwspanialy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 18, 2012 20:58

Wymiana silnika AAZ

Post autor: wiktorwspanialy » czw gru 20, 2012 07:56

Kolego nie doczytałeś ;) ja nie chce go ciągnąć na lince tylko na SZTYWNYM HOLU (na allegro do kupienia za ok 80zł)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości