Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piegusek18 » wt gru 11, 2012 18:43

Witam! Mam problem z ogrzewaniem w moim Mk2 1.3 NZ, kiedyś nie miałem w ogóle ogrzewania, kombinowałem z wymianą nagrzewnicy pompy wody termostatu itp, gdy doszedłem już do jakiegoś tam poziomu ogrzewania oczywiście zastała nas piękna zima i było coraz słabsze... Niedawno wymieniłem olej na Mobil 15w40 i po tym zabiegu okazało się że ogrzewanie zaczęło lepiej działać, lecz ma taki dziwny i zarazem przyjemny objaw gdy stoję gdzieś w korku ok 10 min lub więcej to nagle z nawiewów zaczyna lecieć coraz cieplejsze powietrze, oczywiście trzymam go lekko ponad obroty jałowe i w pewnym momencie powietrze jest tak gorące, tak jakbym chciał aby było. Niestety ten gorący podmuch powietrza z minuty na minutę maleje do tego co było gdy tylko poruszam się już po mieście normalnie bez żadnego tam dłuższego stania w korkach. Błagam pomóżcie mi ogarnąć to ogrzewanie bo ja na tym już wszystkie zęby zjadłem a efekt nadal nie jest taki jaki powinien być... Macie jakieś pomysły??



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: Haki » wt gru 11, 2012 20:33

Termostat zawiesza się ... do sprawdzenia i ewentualnej wymiany na ORI Wahler .... odpowiedni do Twojego silnika

2 - sprawdź kanały ... może są nieszczelne ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piter3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2010 22:20

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piter3113 » wt gru 11, 2012 22:01

Witam wszystkich Forumowiczów! Mam bardzo podobny problem jak kolega piegusek18. Mianowicie posiadam mkII 1.6 RF pb+Lpg i ogrzewanie parownika przerobiłem na obwód z kolektora ssącego idący na ssanie i wax elem. a po nim puściłem na reduktor i do powrotu przyniosło to trochę poprawe ale efekt dalej jest taki że jak stoje no wolnych obr lub jadą na niewysokich obrotach to po chwili już letnie leci.Dodam że teraz obieg nagrzewnicy jest jak w orginale i jest nowa, klapa zimno ciepło uszczelniona ładnie, pompa wody nowa,próbowałem odpowietrzać nawet nagrzewnice i niby nie ma powietrza ale dalej to samo. Nawet zmieniłem płyn na petrygo bo miałem kulera i jest on jakby gęstszy i tłusty myślałem że słaby przepływ przez to i dalej nic.Jak trzymam tak nieco ponad 2 tys obr to wtedy jest ok.Aha a termostat ładnie trzyma i otwiera się właściwie już mi brak pomysłów co może być przyczyną. Wszystkie swoje pomysły wykorzystałem i prosze o pomoc. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.


VW znaczy wszystko... Bez niego wszystko byłoby niczym:D

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: Haki » wt gru 11, 2012 22:15

Znalazłem coś o czym żaden z was koledzy nie wspomniał przy naprawach w swoich MK ....

cyt " kolego miałem to samo w golfie do wymiany pompa wody tylko cała nie sam przód z wirnikiem wyciera się ten stożek z tyłu pompy tam właśnie przychodzi wirnik pompy i jest za duża odległość obudowy od wirnika i nie podaje wystarczającego ciśnienia..


Głupio zabrzmi ale w domu miałem podobny problem tylko z pompą do C.O ... w Grundfosie też się wirnik wytarł a pompka zamiast pompować wodę w obieg ledwo ją przepychała do kaloryferów ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

Re: Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piegusek18 » wt gru 11, 2012 22:41

A gdzie coś takiego kupić? (Jezeli do mojego silnika cos takiego jest bo wydaje mi sie ze u mnie pompa jest przykrscana do bloku...)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: Haki » śr gru 12, 2012 01:09

Chodziło mi byście chłopaki zerknęli na pompy wody w swoich autach ... bo nic o nich nie pisaliście ...a mają już swoje lata więc warto zainwestować w nową , bo stara może już nie pcha takiej ilości cieszy na nagrzewnicę ... i jest :ass: o jakiej piszecie ...

pompy http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... dy+golf+II" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piegusek18 » śr gru 12, 2012 20:52

No moja pompa byla wymieniana jakies 2 lata temu przy wymianie "rozrzadu", no i od tej pory stuknelem na niej z 70tys.km myslisz ze juz sie "skonczyla"? W jaki sposob moge sprawdzic poprawnosc dzialania tej pompy?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: Haki » śr gru 12, 2012 21:48

Hmmm zrobić jakiś zbiornik nawet z butelki większej z 2 przelewami .. do jednego doprowadzasz wąż z pompy a na następny króciec zakładasz wąż idący do nagrzewnicy ... odpalić i zobaczyć jak ten płyn szybko się przelewa i ile pompa pompuje na wolnych obrotach ...

Nie wiem czy sposób dobry , ale to 1sze mi wpadło do głowy ...
Po 70 tys - ja pompa była kiepskiej jakości to może mieć już dość .. zwyczajnie się wyrobiła ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piter3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2010 22:20

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piter3113 » śr gru 12, 2012 23:09

Ja pompe zmieniałem a obudowe mam od innego silnika bo u mnie śrub nie dało się odkręcić, gdzie prawdopodobnie była zmieniana ale nie wiem na sto i sie dowiem bo pompa wkład jest nowy.A w 1,3 to pompa w bloku z rozrządu napędzana.


VW znaczy wszystko... Bez niego wszystko byłoby niczym:D

piter91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 25, 2011 19:03
Lokalizacja: Warszawa/ Hrubieszów

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piter91 » czw gru 13, 2012 16:41

mam taki sam przypadek w passacie b5 w tdi, sprawdzalem kilka rzeczy stawiam tez na pompe lub zabita nagrzewnice...
jak dam tak ok. 3 tys obrotow to daje cieplym ale na wolnych obrotach jest lipa ale jak dam gazu to slychac jak cos telepnie sie w nagrzewnicy, byc moze to jest kamien i jak dam gazu to wypycha do gory i jest lepszy przeplyw.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: marcinek84 » czw gru 13, 2012 19:24

A te zaworki/ termostaty co są na wężach do nagrzewnicy nie mają wpływu przy tym problemie?


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: Robsonnnn » pt gru 14, 2012 13:21

Ja tez mam ten problem, termostat i pompa wody maja nie caly rok, nagrzewnica pare tygodni, zrobilem te przegrody co kieruja powietrze i nadal lipa


Obrazek

piter3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2010 22:20

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: piter3113 » sob gru 15, 2012 13:08

Nie mam już innego pomysłu jak wypracowana obudowa pompy wody.Jednak obudowy samej nie dostanie a wkład mam nowy a zestaw ok 150-160 zł tak więc się waham.Bo jak by nie było to 150pln piechotą nie chodzi :rozpacz: a jak by się okazało że nic to nie da to już całkiem :ass:


VW znaczy wszystko... Bez niego wszystko byłoby niczym:D

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwny przypadek z ogrzewaniem

Post autor: Haki » sob gru 15, 2012 13:26

ja bym poszukał ORI używki ... może na Szrocie zgodzą się byś wypróbował


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości