pasek rozrzadu GOLF 3 1.8 automat ???

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mk3Rabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 11, 2012 15:18

pasek rozrzadu GOLF 3 1.8 automat ???

Post autor: Mk3Rabbit » wt gru 11, 2012 18:11

Czesc,


Mam taki problem:

zmienialem pasek rorzadu i mi sie przestawily znaki jak go zakladalem, ustawilem tak na oko jak najlepiej ale jak naciagnelem rolke przekrecilem 2 razy kluczem a znaki sie nie zgadzaja.

mam automatyczna skrzynie tam sa takie znaki: http://tinypic.com/view.php?pic=s6mvpl&s=6" onclick="window.open(this.href);return false;

czy ktos moze wie jak je ustawic zeby byly na 0.

mam taka fotke ale jej nie rozumiem : http://tinypic.com/view.php?pic=35iohp5&s=6" onclick="window.open(this.href);return false;

na kole zamachowym jest pare znakow i niewiem ktory to 0 jak ustawisz walek rorzadu na OT.

Czy ktos ma moze 1.8 w automacie? jak tak to jak tam jest u was? wiem ze manual ma inne znaki na kole zamachowym a o automacie trudno cos znalesc szukalem na Angielskich stronach i tez nic a tutaj w belgi to znaja sie bardziej na frytkach niz na silniku

Prosze o jakas pomoc!! nawet jak masz jakiesz zdanie o tym to piszczie!

Sorry za moja polszczyzne jestem belgiem.

Dziekuje i pozdrawiam!!!

Takie tematy zakładamy w Dziele Technicznym nie w FAQ/Duber



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

pasek rozrzadu GOLF 3 1.8 automat ???

Post autor: Michał_1977 » wt gru 11, 2012 20:25

Podaj symbol silnika. Któryś z tych-AAM,ABS,ADZ,ANN,ANP.
Znajdziesz go na bloku silnika zaraz pod głowicą (pod 3 świecą),lub na wlepie w bagażniku,lub na małej naklejce na osłonie paska rozrządu.
Mk3Rabbit pisze:mam taka fotke ale jej nie rozumiem
Z tego co widzę,to ona dotyczy silnika 2,0,ale nieważne.Sugerując się nią,bardzo łatwo można dojść do wniosku,że rozrząd musisz ustawić tak:
Obrazek
Połowa tego "O" ma się chować pod krawędź otworu.

Teraz tak,wszystkie silniki 1,8 w MK3 mają tak ustawiane znaki rozrządu:
Obrazek
Możesz ustawić jak Ci będzie lepiej i później porównać :bajer:
Mk3Rabbit pisze:Sorry za moja polszczyzne jestem belgiem
Nieźle Ci poszło :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Mk3Rabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 11, 2012 15:18

pasek rozrzadu GOLF 3 1.8 automat ???

Post autor: Mk3Rabbit » śr gru 12, 2012 16:31

Czesc,


Wielke dzieki za pomoc! Typ silnika to ADZ, ustawilem wszysytko jak napisales , wlasnie o ten znak " O " mi chodzilo.
Wlasne wszystko zlozylem do kupy i gra jak zegarek :D tylko zaplon chyba jest zle ustawiony bo troche zle pali masz moze linka jak sie ustawia zaplon?

Mam jeszcze pytanie : czy rolke bedzie trzeba naciagnac jak sie troche pojezdzi? czy pasek sie rozciaga?

I wiatrak mi sie nie zalacza przy 90°, termostat i pompe wymienilem to pewnie wiatrak mi padl ?

Pozdr i jeszcze raz dziekuje !



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

pasek rozrzadu GOLF 3 1.8 automat ???

Post autor: Michał_1977 » śr gru 12, 2012 19:15

Mk3Rabbit pisze:czy rolke bedzie trzeba naciagnac jak sie troche pojezdzi? czy pasek sie rozciaga?
Profilaktycznie zajrzeć możesz.Na pewno nie zaszkodzi.
Mk3Rabbit pisze: wiatrak mi sie nie zalacza przy 90°
Nie ma się włączać przy 90-ciu,tylko wyżej.Jak wskazówka wędruje ponad 90 i nie włączy się,to czujnik/włącznik termiczny w chłodnicy zmień.
Mk3Rabbit pisze:zaplon chyba jest zle ustawiony bo troche zle pali masz moze linka jak sie ustawia zaplon?
Do tego potrzebna jest lampa stroboskopowa.Podpinasz ją i regulujesz obracając lekko aparatem zapłonowym,który wcześniej trzeba poluzować.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Mk3Rabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 11, 2012 15:18

pasek rozrzadu GOLF 3 1.8 automat ???

Post autor: Mk3Rabbit » pt gru 14, 2012 00:17

Wielke dzieki, dzis kupilem nowy czujnik i sie zalacza troche za 90° przed zmiana wogole nie chodzil a z ustawieniem zaplonu to do gararzu bo takiej lampy nie mam a tutaj €45 taka kosztuje :/

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości