Wyciek płynu chłodniczego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: fujimoto » pt gru 07, 2012 13:49

Mam wyciek płynu chłodniczego, dolewam do zbiornika do pełna za dwa trzy dni pustka już.
Kałuży pod autem nie ma, budyniu na wlewie oleju też nie.
Pompa wody świszczy od "zawsze" kiedy mam auto..

Co mogę zrobić by dojść do źródła wycieku?


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: MaciekV5 » pt gru 07, 2012 14:15

To już nie wyciek tylko powódź ;)
Może właśnie pompa wody Ci się skończyła i puszcza lejąc płynem na lewo i prawo jak masz odpalone auto.
Odpal auto, lampa w rękę i pod auto szukając wycieku. Skoro jest taki duży wyciek to powinieneś łatwo znaleźć.
Z rury wydechowej nie kopci jak lokomotywa?



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: rysiektr » pt gru 07, 2012 14:25

No to ładnie cieknie, musi być gdzieś spora dziura albo nieszczelność, że w takim szybkim tempie ubywa Ci płynu. Odpal auto i sprawdzaj wszystko po kolei, zobacz czy przypadkiem nagrzewnica Ci nie poszła i nie leje się woda na dywanik od strony pasażera. Przy okazji zobacz czy nie masz wody w oleju.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: fujimoto » pt gru 07, 2012 15:00

MaciekV5 pisze:To już nie wyciek tylko powódź ;)
Może właśnie pompa wody Ci się skończyła i puszcza lejąc płynem na lewo i prawo jak masz odpalone auto.
Odpal auto, lampa w rękę i pod auto szukając wycieku. Skoro jest taki duży wyciek to powinieneś łatwo znaleźć.
Z rury wydechowej nie kopci jak lokomotywa?
Jak było Ciepło to nie kopcił, teraz kopci ale to chyba normalne bo jest ziiimno,jak przykładam dłoń do wydechu to jest zaraz mokra..
to normalne to jest czy nie .. w innym wątku pisali mi że tak:)

Pompa świszczy jakbym nie miał ABU tylko sportowy silnik:)


pozdrówka
Fujimoto.

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: fujimoto » pt gru 07, 2012 15:01

rysiektr pisze: Przy okazji zobacz czy nie masz wody w oleju.

a jak sprawdzić czy nie mam wody w oleju? kilka tyg, temu wymieniałem olej.. był raczej gęsty, gdyby za każdym razem ta woda którą dolewam do zbiornika lądowała w misce olejowej to bym to zauwazyl..


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: rysiektr » pt gru 07, 2012 15:06

fujimoto pisze: jak sprawdzić czy nie mam wody w oleju?
przede wszystkim miałbyś "za dużo oleju" woda byłaby w misce olejowej, można to sprawdzić wyjmując miarkę poziomu oleju tzw. bagnet i jeśli będą na nim krople wody to znaczy, że masz wodę w misce. Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na pompę wody w Twoim przypadku, czy gdzieś się nie leje z oringu. Wiedz też, że jazda takim samochodem może spowodować jego przegrzanie a w konsekwencji poważne uszkodzenie silnika.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Ciesiełko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: pn sty 30, 2012 16:54
Lokalizacja: Końskie

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Ciesiełko » śr gru 26, 2012 10:56

ja mam tak samo pompa nie cieknie oleju nie przybywa nie kopci bardz\o na biało i spaliny nie są słodkie a sperdziela mi na 100km z 1litr ;/

co to moze być


Jest MKI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=486325" onclick="window.open(this.href);return false;

Robi się drugie MKI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=577885" onclick="window.open(this.href);return false;

Był MkIII

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451235" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Haki » śr gru 26, 2012 14:32

CiesielkoMatch pisze:ja mam tak samo pompa nie cieknie oleju nie przybywa nie kopci bardz\o na biało i spaliny nie są słodkie a sperdziela mi na 100km z 1litr ;/

co to moze być

W obu przypadkach ... auta na podnośnik - wysuszyć wszystko co się da powietrzem ... odpalić i patrzeć skąd cieknie ....
Przy takich ubytkach ,,, może być wiele przyczyn ... od nieszczelnej chłodnicy , króćcach , złączkach , pękniętym zbiorniczku ... na wężach , pompie etc kończąc ..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: dam18 » śr gru 26, 2012 15:50

Swego czasu strasznie długo męczyłem się z wyciekiem płynu chłodzącego. Okazało się z króciec przelewowy od chłodnicy był zapchany i wywalało wodę przez zbiorniczek wyrównawczy w takich ilościach że w głowie się to nie mieściło. Radziłbym na to spojrzeć. A jeżeli nie, to dosyp barwnika do układu chłodzenia i zostanie Ci nalot w kolorze barwnika w miejscu wycieku.



fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: fujimoto » śr gru 26, 2012 19:33

dam18 pisze:Swego czasu strasznie długo męczyłem się z wyciekiem płynu chłodzącego. Okazało się z króciec przelewowy od chłodnicy był zapchany i wywalało wodę przez zbiorniczek wyrównawczy w takich ilościach że w głowie się to nie mieściło. Radziłbym na to spojrzeć. A jeżeli nie, to dosyp barwnika do układu chłodzenia i zostanie Ci nalot w kolorze barwnika w miejscu wycieku.

Ja już sobie poradziłem z wyciekiem - nie mogłem go w żaden sposób odszukać, okazało się że trzeba było zaczekać - wyciek się powiększył i jakiś czas temu zaczęło wręcz płynąć -- oczywiście na gumowych rurkach pomiędzy króćcem a parownikiem od LPG pod metalowymi obrączkami.

Ciekawy pomysł z barwnikiem no i profesjonalny z podnośnikiem i osuszeniem.

Dziękuje za pomoc.


pozdrówka
Fujimoto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości