szarpie na zimnym dławi się

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Trzaskacz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 29, 2012 21:13
Lokalizacja: Okonek PZL

szarpie na zimnym dławi się

Post autor: Trzaskacz1 » sob paź 13, 2012 18:25

witam, problem ten mam od kiedy kupiłem golfika i do tej pory nie mogę go wyeliminować.Wygląda to tak: auto czy na zimnym czy na ciepłym silniku pali na dotyk, ale po odpaleniu na zimnym zachowuje się jakby brakowało mu paliwa, na wolnych chodzi ładnie ale jak tylko dotknę gaz od razu się dławi i gaśnie, nie wkręca się na obroty,muszę chwilę poczekać aż się zagrzeje i wtedy jest ok, dodam że czy ciepły czy zimny wkoło auta czuć benzynę,na przeglądzie facet mi powiedział żebym ustawił mieszankę bo nie idzie wytrzymać, i jak wjechałem do garażu odrazu wszystkie czujniki piszczały :shock: ,świece mam trochę okopcone.wymieniłem świece,kopułkę,palec,filtr powietrza,ale przymierzam się do rozdzielacza paliwa czy to dobry trop?silnik to 1.8 8v 112km wtrysk mech nie znam oznaczenia bo nie mogę odczytać,silnik jest od scirocco.nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale rozdzielacz w jednym miejscu się poci widać na fotce.Proszę o najmniejsze wskazówki jak to ogarnąć bo do tego wtrysku mechaniory nawet nie chcą się brać :rozpacz: , może ma ktoś taką przepływkę z rozdzielaczem do sprzedania w razie czego? ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
diegoxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 15, 2009 01:02
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

szarpie na zimnym dławi się

Post autor: diegoxxx » sob paź 13, 2012 21:40

witam ja na twoim miejscu sprawdził bym sondę podobnie zachowuje się ja jest uszkodzona.
nie znam tego silnika ale sprawdzę, jak będę w prac,y może znajdę jakieś schematy, dokumentacje i dam ci znać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

szarpie na zimnym dławi się

Post autor: Paweł Marek » sob paź 13, 2012 22:18

Trzaskacz1, masz trochę zgryza bo ciężko już dostać elementy wtrysku mechanicznego. Ceny powalają. I ciężko znaleźć speca od nich. Pomyśl nad swapem na wtrysk elektroniczny znajdziesz takie tematy na forum
Katalog pokazuje że to rozdzielacz od Audi 2.0


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Trzaskacz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 29, 2012 21:13
Lokalizacja: Okonek PZL

szarpie na zimnym dławi się

Post autor: Trzaskacz1 » ndz paź 14, 2012 14:06

Chyba masz rację, rozejrzę się za elektronicznym, ceny rzeczywiście z kosmosu a nie wiadomo ile auto na tym pochodzi,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości