Zimny ciezko odpala

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cyrixus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 20, 2006 14:41
Lokalizacja: Suwalki

Zimny ciezko odpala

Post autor: cyrixus » wt wrz 04, 2012 17:57

WItam mam Mk2 1,6 benzyna bez gazu 89 rok. Problem polega na tym ze przy zimnym silniku ciezko zapala tak jak by byl zorladowany akumulator. Na cieplym nie ma tego problemu. Otuz w zime jak byl zimny nie chcial mi wogole palic wymienilem akumulator na nowy i caly czas jest to samo. Teraz jak jest cieplo to zawsze odpali ale na zimnym silniku dopiero za 2 razem. Nie wiem w czym tkwi problem zblizaja sie przymrozki i bedzie znow problem. Moze ktos z was bedzie wiedzial co mu dolega. Moze to rozrusznik??? Nie mam pojecia prosze o jakies sugestie. Dodam ze w zime wymienilem w nim swiece przewody WN palec i kopolke. Filtry tez byly wymienilone.



klinas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 29, 2012 16:27
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Auto: Caddy 14D
Silnik: aaz

Zimny ciezko odpala

Post autor: klinas » sob lis 10, 2012 23:14

Witajcie.
Chciałbym podczepić się pod temat ciężkiego odpalania na zimnym silniku. Moje dane motoru to: 1,8 ccm, golf mk1 cabrio `89, JH z mechanicznym wtryskiem K-Jetronic. Tak jak cyrixus myślałem, że mam popsuty rozrusznik i od niego zacząłem, tj. wymontowałem i rozebrałem w mak. Wyczyściłem wszystkie el. z pyłków, kurzu i innych. Mało istotne ponieważ pracuje ładnie. Owszem bateria dość słaba, ale kiedy podłączam szelki to i tak na zimnym pali ciężko. Mała dawka paliwa, która została po poprzednim odpaleniu(auto jest kupione ok. dwóch tyg. temu i jest na zach. nr rej. więc nie poruszam się nim po drogach pub. tylko po podwórzu ) powoduje, że mimo bardzo słabej baterii autko odpali na chwilkę(dosłownie) i zgaśnie. Później to już tylko pod górkę do momentu właściwego odpalenia. Ale (!!!!) jak już się uda to nawet na tym zdechłym aku ale (!!!!!) ciepłym już silniku pali jak malina(tak bym chciał żeby było i na zimnym).....
Znalazłem gdzieś coś takiego-to jakby serwisówka opisująca regulację i inne sprawy związane z tym mechanicznym wtryskiem:
http://www.capri.pl/garage/kjetronic-2. ... and-checks" onclick="window.open(this.href);return false;
ale boję się czegokolwiek ruszać bez konsultacji z kimś kto ma o tym pojęcie większe ode mnie. Myślę, że jest tu na forum osoba lub parę które spotkały się z tym zjawiskiem i prosiłbym o poradę.
Chciałbym jeszcze zapytać o to co mogło znajdować się w miejscu znaku zapytania (czerwona gruba strzałka i `?`),
Obrazek
a strzałka nr 1 przedstawia kordonka z konektorkiem rzeńskim,przewód kolor ciemny niebieski, a strzałka nr 3 wtyczkę z dwoma przewodami (niebieski z białym). Dodatkowo jeszcze wisi nie podłączony:gruby czarny przewód z żeńskim konektorkiem i jeden wolny brązowy bez konektora.Właściwie wszystkie wychodzą z jednej wiązki.
Co tam mogło być? Czy mógł być to moduł impulsatora, a jeśli tak to czy motor by pracował bez niego?

Pozdrowienia i czekam na odpowiedź-podpowiedź....

Na koniec:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości