Dmuchawa nawiewu zwalnia cyklicznie.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Dmuchawa nawiewu zwalnia cyklicznie.

Post autor: adam aa22 » wt sie 21, 2012 21:22

Witam!
W moim golfie od jakiegoś czasu dmuchawa nawiewu dziwnie przyśpiesza (zaczyna bardziej hałasować) a za chwilę jakby zwalnia (pracuje dużo ciszej). Sądziłem, że problem tkwi w wentylatorze ale po zdemontowaniu oględzinach między innymi szczotek i przesmarowaniu tulejek nic się nie zmieniło. Włączałem go po wyjęciu z auta i okazało się że pracuje bez zarzutów. Regulacja obrotów tez działa dobrze. Doszedłem do wniosku że to nie wentylator zwalnia tylko klapa odcinająca dopływ powietrza z zewnątrz się zacina i wtedy dmuchawa zaczyna jakby głośniej pracować. Jeśli nacisnę kilka razy przycisk obiegu wewnętrznego (auto z climatroniciem) to w końcu cichnie.
Miał ktoś kiedyś podobny problem? Czy jeśli to ta klapa sie zacina to jak ja naprawić i czy jest dużo rozbierania żeby się do niej dostać?



Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

Dmuchawa nawiewu zwalnia cyklicznie.

Post autor: Malik » wt sie 21, 2012 21:54

kolego czy ten problem tkwi tylko na wlaczonej klimie? jesli masz ustawione (auto) to nawiew tak pracuje zeby dążyć do ustawionej temperatury a potem zwalnia...odpowiedzialny jest od tego czujnik w nawiewie na przedniej szybie może tu tkwi problem...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dmuchawa nawiewu zwalnia cyklicznie.

Post autor: Qto » wt sie 21, 2012 22:39

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660" onclick="window.open(this.href);return false; - poczytaj
pewnie jest tak jak piszesz - problem w klapce.



adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Dmuchawa nawiewu zwalnia cyklicznie.

Post autor: adam aa22 » śr sie 22, 2012 12:18

malik5_kdt pisze:kolego czy ten problem tkwi tylko na wlaczonej klimie? jesli masz ustawione (auto) to nawiew tak pracuje zeby dążyć do ustawionej temperatury a potem zwalnia...odpowiedzialny jest od tego czujnik w nawiewie na przedniej szybie może tu tkwi problem...
włączona klima nie wpływa na zachowanie dmuchawy
Qto pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660 - poczytaj
pewnie jest tak jak piszesz - problem w klapce.
dzięki za podesłanie linka, myślę że z jego pomocą rozwiąże swój problem, czyli zacinająca się klapa obiegu wewnętrznego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości