Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Grabnięty » wt sie 14, 2012 21:20

Witam, poszukuje dokładniejszego opisu/schematu kabli w przelotce drzwi pasażera. Dwa konektorki uległy ułamaniu a nie mogę ustalić co nie działa.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bc8ef.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest to ten czarny element na zdjęciu posiadający sporo wypustów które łączą się z białą kostką.

Z góry dzięki za pomoc lub ewentualne przekierowanie do tematu, który jest w stanie pomóc, osobiście nie znalazłem...

Pytanie też jak ten czarny element (wtyczka) dokładnie się nazywa gdybym chciał kupić nową, bo nie wiem czy uda się dosztukować ułamane łączniki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Paweł Marek » wt sie 14, 2012 23:28

W ASO możesz kupić tylko z całą wiązką do drzwi, koszt około 1000 zeta jeśli cię stać. Na szrocie możesz mieć problem znaleźć wiązkę do takiego wyposażenia jak masz. Więc kup same brakujące konektorki - są do dostania w lepszych sklepach motoryzacyjnych identyczne stalowe po kilkadziesiąt groszy, a ostatecznie możesz założyć też gorszej jakości mosiężne. Taki konektorek daje się wyciągnąć, ma zatrzaski, zwalnia się je wtykając koło konektorka cienki twardy drut, igłę itp i wyciąga, zaciska na kabelku nowy i wkłada na miejsce aż zatrzask złapie.
Rozpiski wszystkich kabli nikt ci nie poda, choćby dlatego że zależnie od wyposażenia (central, alarm fabryczny, szyby, głośniki. lusterka elektryczne ) - wiązki te są różne . Ew. możesz podać kolory kabli to tych ułamanych konektorków i dać taką fotkę żeby było widać które są złamane to postaram się napisać od czego są.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Zico63b » śr sie 15, 2012 00:07

Oto coś z moich notatek (jeśli kolor przewodu na złączu się zmienia, to wówczas: kolor z auta/kolor w drzwi):
01 brązowy masa;
02 czarno-czerwony/czarny góra-dół lustra;
03 brązowo-żółty wspólny lustra;
04 niebiesko-czarny prawo-lewo lustra;
06 biały zasilanie grzania lustra;
10 niebiesko-szary „+” głośnika;
12 brązowo-szary „-" głośnika;
20 czarno-zielony „Comfort”;
21 szaro-zielony podświetlenie włącznika szyb;
22 czarno-żółty - zapłon (15);
23 zielony/zielono-czerwony sygnał otwieranie z centrala;
24 szary/szaro-czerwony – sygnał zamykanie z centrala;
27 czerwono-żółty stały plus (30), główne zasilanie motorka szyb;
30 szaro-czerwony/szary sygnał zamykanie do alarmu;
31 czerwono-czarny/zielony sygnał otwieranie dla alarmu;
32 czerwono-biały stały plus (30) dla włącznika centralnego;
Może się przyda.
Paweł Marek pisze:Rozpiski wszystkich kabli nikt ci nie poda, choćby dlatego że zależnie od wyposażenia (central, alarm fabryczny, szyby, głośniki. lusterka elektryczne ) - wiązki te są różne
Jeśli to wyposażenie fabryczne, to nie: wiazki są różne ale SĄ TE SAME KOLORY, zawsze dany kolor ma swą funkcję; najwyżej po prostu go nie ma.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Grabnięty » śr sie 15, 2012 17:45

Dzięki Panowie za zainteresowanie się tematem, dzięki Wam ustaliłem że ułamany konektor to grzanie lusterka, a drugi, który się trzyma na ostatnim włosku to regulacja prawo/lewo. Teraz muszę tylko kupić konektorki o to wymienić... Dzięki raz jeszcze.

U mnie nie za bogate wyposażenie więc wygląda to tak: Obrazek


Problem pojawił się jeszcze z otwieraniem szyber dachu...? Sprawa wygląda tak że po naciśnięciu sterownika od dachu słychać tylko wyraźnie 'tyknięcie' w okolicy tego sterownika a dach ani drgnie, nie wiem czy wina styku (kostkę już wypinałem/wpinałem) , przełącznika czy silnik dachu padł? Poradzicie coś ? :banghead:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Paweł Marek » śr sie 15, 2012 19:45

sprawdz we wtyczce silnika czy jest plus stały, jeśli niema to bezpiecznik, jeśli jest to silnik jest zepsuty, konkretniej są tam pewne elementy typu styczniki czy bezpieczniki tylko nie wiem czy warto się bawić bo używki sa tanie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Zico63b » śr sie 15, 2012 21:00

Cieszę się, że na coś się przydało. Przypominam tylko korzystającym iż to są kolory i funkcje w PRAWYM słupku; w lewym znów są inne... :hmm:
I, oczywiście, dzięki :pub:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Mavrick » czw sie 16, 2012 11:08

Takie konektorki dostaniesz w kazdym elektronicznym sklepie i zapewne bedzie taniej niz w motoryzacyjnym...



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Grabnięty » sob sie 18, 2012 12:54

Witam Mavrick, odwiedziłem dwa sklepy gdzie były części elektryczne, i dostępne były tylko takie konektorki, i nie wiem czy będą ok?

Obrazek

Znajdę gdzieś foto w sieci jak ma wyglądać pasujący do kostki? Czy muszę wyciągać u siebie ? :D



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Zico63b » sob sie 18, 2012 13:56

Nie, bardziej przydatne są takie jak w kostkach ISO-Audio.
Może coś z tego rodzaju:
http://www.navia-dsw.com/TE/Superseal/S ... a025026c1b" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Mavrick » ndz sie 19, 2012 21:39

Grabnięty pisze:Witam Mavrick, odwiedziłem dwa sklepy gdzie były części elektryczne, i dostępne były tylko takie konektorki, i nie wiem czy będą ok?
Nie wiem czy nie beda za krotkie:/. Najlepszym rozwiazaniem byloby wymontowanie z wiazki jakiegos konektorka i dobranie podobnego w sklepie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 19, 2012 22:40

za krótkie, mosiężne jak pisałem sa miękkie, można użyć ale przy spinaniu wtyczki trzeba ostrożnie bo się gną http://www.tme.eu/pl/details/st-032_2/k ... izolowane/#" onclick="window.open(this.href);return false;

http://begli.com.pl/sklep/pl/p/Konektor ... 1-mm2/7396" onclick="window.open(this.href);return false;
a najlepiej http://allegro.pl/konektor-pin-jt-wp-f2 ... 57340.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Schemat kabli w przelotce drzwi - opis

Post autor: Grabnięty » pn sie 20, 2012 11:28

Dzięki Paweł Marek, za namiary, ten ostatni (żeński) chyba nie taki jaki potrzebny, może coś takiego ? http://allegro.pl/konektor-pin-m950-mes ... 57406.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości