Dziwna wibracja

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Andreyew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 21, 2011 15:08

Dziwna wibracja

Post autor: Andreyew » czw cze 28, 2012 10:42

Od kilku dni stwierdzam w swoim Golfie 6 dziwną chwilową wibrację, którą słyszę w okolicach lewych przednich drzwi. Pojawia się ona od czasu do czasu podczas jazdy na nierównościach i byłem przekonany, że to to "coś" wynika z jakiegoś poluzowania czy nie dokręceniu jakiegoś elementu nadwozia. Jednak wczoraj w garażu zauważyłem, że po naciśnięciu gazu w momencie kiedy obroty silnika gwałtownie spadają usłyszałem tę charakterystyczną wibrację. Wizualnie w komorze silnika nic nie zauważyłem. Nie jest to może zbyt uciążliwy hałas ale denerwuje mnie. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8873
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwna wibracja

Post autor: marcin7x5 » czw cze 28, 2012 12:04

Sprawdź układ wydechowy czy nie oberwał się gdzieś na wieszakach



Awatar użytkownika
Andreyew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 21, 2011 15:08

Dziwna wibracja

Post autor: Andreyew » czw cze 28, 2012 15:38

Wydech jest ok. Podejrzewam, że to może być jakiś drgający element w komorze silnika, którego drgania przenoszą się w rejon drzwi, szczególnie na nierównościach. Na równej drodze jest cicho. Pewnie trzeba każdy element sprawdzic.



Awatar użytkownika
Andreyew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 21, 2011 15:08

Dziwna wibracja

Post autor: Andreyew » wt lip 03, 2012 12:23

Po żmudnych poszukiwaniach udało się ustalić żródło wibracji. Poszycie lewych drzwi było lekko poluzowane a nie "coś" w komorze silnika. Dokręcenie imbusem jednej śruby załatwiło problem. Swoją drogą nasuwa się pytanie: gdzie ta niemiecka solidność ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości