Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: demson » sob maja 12, 2012 13:36

No i stało się, pękła mi lewa prowadnica szyberdachu.
Żeby go zamknąć ręcznie, musiałem zdjąć rynienkę żeby palcem docisnąć mocno prowadnice bo nie chciała zajść do pozycji zamkniętej, ale jakoś się udało.

Rynienkę założyłem z powrotem na te zatrzaski (zaznaczone czerwonymi kwadratami na zdjęciu).
Czy ona tam z tyłu też ma takie zatrzaski ?
Obrazek

Ja zakładając nie wyczułem żeby tam z tyłu na coś nachodziło, a rynienka siedzi stabilnie.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: kuba_p » sob maja 12, 2012 15:26

Jak zakładałem u siebie to też tylko mocowałem na przednie zatrzaski . Z tyłu raczej nic nie ma .



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: KamilP » sob maja 12, 2012 17:59

Z tyłu na pewno nie ma. Jak chcesz żeby Ci się uchylał do góry i sam wracał to możesz zastosować drucik miedziany, do tego zdaje egzamin jednak do otwierania całego szybra to już jest za miękki.. Ale chociaż nie musze zdejmować rynienki przy zamknięciu uchylnego szybra. Patencik jest opisany na końcu tego tematu



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: demson » sob maja 12, 2012 18:47

KamilP pisze:Z tyłu na pewno nie ma. Jak chcesz żeby Ci się uchylał do góry i sam wracał to możesz zastosować drucik miedziany, do tego zdaje egzamin jednak do otwierania całego szybra to już jest za miękki.
Ja mam elektrycznego szybra i mam z nim pewien problem.
Jak wciskam przycisk to podniesie kawałek szybra i już dalej nie idzie. Wcisnę drugi raz i też nie chce iść .
nieraz odczekam chwile i nacisnę i znów kawałeczek tylko się podniesie . I tak w kółko.
Działo się tak już przed pęknięciem prowadnicy.
Co może być przyczyną ?

Przy chowaniu szybra, zanim zauważyłem że poszła prowadnica. Schowało mi prawą strone a lewa stała w miejscu. Szyber był wykrzywiony. Czy mogło tam się coś zepsuć.
Ale udało mi się zamknąć tym imbusem i dociskając prowadnice.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: KamilP » sob maja 12, 2012 19:10

demson pisze:Przy chowaniu szybra, zanim zauważyłem że poszła prowadnica. Schowało mi prawą strone a lewa stała w miejscu. Szyber był wykrzywiony. Czy mogło tam się coś zepsuć.
Tutaj wina prowadnicy, pęknięta pewnie.. Ale to łatwo sprawdzić, uchyl go sobie, lekko cofnij i zobacz czy bedziesz miał podobny wynik:
Obrazek
demson pisze:Jak wciskam przycisk to podniesie kawałek szybra i już dalej nie idzie. Wcisnę drugi raz i też nie chce iść .
Do góry czy do tyłu? Albo coś się blokuje (nasmarować, wyczyścić) albo tam chyba na silniczku jakiś bezpiecznik jest i on czasami komplikuje. A kluczem lekko się otwiera?



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: demson » sob maja 12, 2012 20:42

KamilP pisze:Tutaj wina prowadnicy, pęknięta pewnie.. Ale to łatwo sprawdzić, uchyl go sobie, lekko cofnij i zobacz czy bedziesz miał podobny wynik:
Już zamknąłem (jakoś elektrycznym po kilka razy naciskałem i powoli doszło do zamkniętej pozycji) i nie będę już sprawdzał bo coś ciężko ta pęknięta prowadnica chciała zaskocz do pozycji zamkniętego dachu.
KamilP pisze:Do góry czy do tyłu? Albo coś się blokuje (nasmarować, wyczyścić) albo tam chyba na silniczku jakiś bezpiecznik jest i on czasami komplikuje. A kluczem lekko się otwiera?
Kluczem lekko się podnosi i zamyka. Gorzej z chowaniem, bo jak pcham tą lewą prowadnicę śrubokrętem to nie chce iść (mimo iż cisnę na maxa). Prawa idzie a lewa w miejscu i wykrzywia szybę (żeby nie pękła ).
Na silniczku we wszystkie strony chodzi tak po kawałku jak pisałem wcześniej.

Czym nasmarować te szyny? Gdzie jest ten bezpiecznik?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Szyberdach. Mocowanie rynienki.

Post autor: KamilP » sob maja 12, 2012 20:56

demson pisze:Gorzej z chowaniem, bo jak pcham tą lewą prowadnicę śrubokrętem to nie chce iść (mimo iż cisnę na maxa). Prawa idzie a lewa w miejscu i wykrzywia szybę (żeby nie pękła ).
Ale z lewej strony jak masz pękniętą prowadnicę to Ci sie otworzy (do góry, znaczy uchyli) ale nie zamknie, prosta sprawa, bo ta odłamana część drugą pcha, ale nie ciągnie, bo jest obłamana. Tak jak przy otwieraniu do tyłu, otwierać samo się nie będzie ale zamknąć się powinien
demson pisze:Czym nasmarować te szyny? Gdzie jest ten bezpiecznik?
Ja ostatnio przesmarowałem wazeliną troszkę, a bezpiecznik.. Gdzieś w elektronice koło silniczka, na forum musiałbyś poszukać bo nie pamiętam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości