zrobiłem zwarcie na radiu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

zrobiłem zwarcie na radiu

Post autor: duchu123 » wt maja 08, 2012 13:28

Mam podpięte CB i radio chyba pod zapłon bo jak wyjmuje kluczyk to wyłącza się wszystko. Wymieniałem bezpiecznik przy CB i zrobiłem zwarcie musiałem wymienić bezpiecznik od radia w skrzynce.
Radio i CB sprawdzałem w innym samochodzie działa ale u mnie w samochodzie nie działa. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre. Brzeczek działa przy zapalonych światłach. Ale chyba nie ma podświetlenia licznika na wieczór sprawdzę bo teraz trudno mi to powiedzieć. Sprawdziłem napięcie i nie mam wcale napięcia na kablu żółto czerwony do którego powinien chyba dochodzi prąd i dlatego mi to nie działa.
Jest gdzieś jakiś przekaźnik albo coś co pewnie spaliło się i nie doprowadza mi tam prądu.
Pomocy


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

zrobiłem zwarcie na radiu

Post autor: Zico63b » wt maja 08, 2012 16:39

Relaks! Sprawdzić najpierw bezpieczniki, w/g instrukcji lub ich dekla (tu, niestety potrzebne zdolności lingwistyczne). Ale sprawdzić to nie spojrzeć z 50 cm! Konkretnie bezpiecznik 37 jest od styku "z kluczyka". Ten styk jest zabezpieczony. Jak Kolega sądzi: załatwił Kolega bezpiecznik 10A czy też styk stacyjki; a może bezpiecznik był "watowany"?.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zrobiłem zwarcie na radiu

Post autor: Qto » wt maja 08, 2012 22:01

Tak jak Kolega Zico63b napisał...bezpiecznik albo kostka stacyjki. Bezpiecznik 37 albo 10...ten drugi od listopada 2001, ale auto masz pewnie z 2000r (nie podałeś) więc bezpiecznik nr 37



duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

zrobiłem zwarcie na radiu

Post autor: duchu123 » wt maja 08, 2012 22:38

bezpieczniki sprawdzałem wszystkie są już dobre a nadal nie działa. Czyli co kostkę w stacyjce muszę wymienić może macie jakieś zdjęcia trudno jest się dostać do niej ???
MK 4 z 2000 1.6 aus


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości