Elektryczne szyby 'szwankują'.. Masa?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
loocyfer_9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 20, 2011 19:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Elektryczne szyby 'szwankują'.. Masa?

Post autor: loocyfer_9 » ndz maja 06, 2012 19:04

Witam!
Tak jak w temacie mam problem z szybami w swoim vento...
Mam 4 elektryczne szyby, a problem tyczy się dwóch z przodu.
Sprawdzałem już przewody i połączenia miernikiem i wszystko jest niby ok. Szybki działają kiedy otworzy się drzwi od kierowcy, a tak to ani drgną. Kiedyś byłem u elektryka i powiedział, że nie ma masy, ale jak sprawdzałem to jest w porządku. Ktoś może kiedyś spotkał się z tym i mógłby coś doradzić.
W dodatku od tego mojego dłubania jeszcze lusterka przestały działać :O
HELP!


dziFFka :kac: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=414588" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Elektryczne szyby 'szwankują'.. Masa?

Post autor: LoLs » ndz maja 06, 2012 19:55

sprawdź kable co idą ze słupka do drzwi


[URL=https://meettomy.site]Sexy Womans in your town[/URL]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby 'szwankują'.. Masa?

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 06, 2012 21:29

raczej brak im plusa po zapłonie, ale zdaje się brak jednej z mas też daje takie objawy. Raczej przypadki aż tak nie chodzą po ludziach więc skoro dwie szyby dotknęła identyczna usterka do szukaj niekontaktu gdzieś na wpięciu w skrzynkę,a możesz też dla testu podać plus na krótko do wiązek idących do drzwi - do kabla czarnożółego. Gdyby to był problem ze wszystkimi szybami to bezpiecznik 14- sprawdź na wszelki wypadek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Elektryczne szyby 'szwankują'.. Masa?

Post autor: matisim » ndz maja 06, 2012 21:58

u mnie co prawda w oplu było tak że na otwartych drzwiach śmigały a gdy zamknąłem to albo sie otwierały albo zamykały, jak im sie podobało- przyczyną było brak masy w drzwiach kierowcy, brałem masę z wewnątrz drzwi i jednak przez zawiasy coś nie przechodziło, dziwne ale prawdziwe :)



Awatar użytkownika
loocyfer_9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 20, 2011 19:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Elektryczne szyby 'szwankują'.. Masa?

Post autor: loocyfer_9 » pn maja 07, 2012 09:40

z tym impulsem to nie wydaje mi się, bo nawet po włączeniu zapłonu i otwarciu drzwi od kierowcy to i tak działają - zamknę drzwi i kaplica....
Kombinowałem z masą, ale wyszło z tego coś jeszcze bardziej dziwnego, bo na krótko podpiąłem masę (żółto-brązowy przewód) bo masy auta i? Szyby przez jakiś czas działały na zapłonie, ale krańcowy od drzwi "przestał" działać, bo jak się je zamykało to zero reakcji (kopertówka się świeciła, sygnał od włączonych świateł działał itd..)
Gruba misja z tymi szybami :/


dziFFka :kac: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=414588" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości