wtyczka sondy- lutowany przewód

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

wtyczka sondy- lutowany przewód

Post autor: dani3lo » pn kwie 23, 2012 13:57

Witam, zabieram się za wymianę sondy w 1.8 ABS i mam do was pytanie czy moze być tak połaczony przewód? Z tego co czytałem nie powinien być lutowany, jednak tak juz było zrobione jak zakupiłem auto. Przewód sygnałowy nie łaczył wiec przylutowałem dokładnie i nałozyłem rurkę termok. Czy może być tak zrobione czy lepiej rozlutować i połaczyc tulejka zaciskowa? Widze ze tam jest też jeszcze jeden przewód lutowany ( tez juz tak bylo przed wymiana sondy).
Na zdjeciu 2 jest podłaczona obcięta wtyczka od sondy

zdjęcie
zdjecie 2



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

wtyczka sondy- lutowany przewód

Post autor: Resterwers » wt kwie 24, 2012 07:28

Ja bym to zwyczajnie zlutował. Nie powinno nic się dziać a jeżeli już to najwyżej puści Ci lut :) Niestety ekspertem nie jestem dlatego nie polecam sugerować się tylko moją opinią :)



travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Re: wtyczka sondy- lutowany przewód

Post autor: travellingband » wt kwie 24, 2012 10:35

Jako że dolna temperatura topienia standardowych spoiw lutowniczych tj. LC60 i LC63 to 183 stopnie C to ja bym lutował i się nie martwił. Ładny lut powinien trzymać (choć nie wiem jaką temperaturę mogą osiągać te przewody?). Przed zlutowaniem obciął bym stare końcówki kabelków, potem podzielił wiązki żyłek na obu kabelkach na połowę i poskręcał połowę z jednego kabelka z połowa z drugiego, a potem skręcił ze sobą te 2 połówki i wtedy ''zalał'' je cyną. Możesz się pobawić i założyć 2 koszulki różnych rozmiarów w lutowane miejsce :-) Istnieją jeszcze luty srebrne np. LS45 o dolnej temperaturze topnienia 640 stopni C, więc jeśli ktoś dysponuje odpowiednim sprzętem można też z czymś takim pokombinować.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Re: wtyczka sondy- lutowany przewód

Post autor: dani3lo » wt kwie 24, 2012 11:18

Przewód od wtyczki jest urwany zaraz za wtyczka i nie mam mozliwosci sciagnąc otoczki zeby tak dokładnie skrecic :)

Połącze przewód za pomoca konektora rurkowego, mysle ze to powinno być chyba ok co nie?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

wtyczka sondy- lutowany przewód

Post autor: norek111 » śr kwie 25, 2012 15:46

dani3lo pisze:Połącze przewód za pomoca konektora rurkowego, mysle ze to powinno być chyba ok co nie?
tylko tak nie inaczej,sonda podczas lutowania może ulec uszkodzeniu i nie będę się rozpisywał dlaczego


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości