przyda sie pomoc,porady,wskazówki odnośnie malowania błotnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

przyda sie pomoc,porady,wskazówki odnośnie malowania błotnik

Post autor: Gacu16 » wt kwie 18, 2006 18:53

Witam wszystkich mam problem bo musze sobie pomalowac jeden przedni błotnik bo pewien niemiły pan mi *#cenzura#* wniego buta poczym oczywiscie on miał 2 odbite na twarzy ,no ale błotnik był juz zardzewiały i zrobiła sie wnim dziura %-) i załatwiłem sobie błotnik w bdb stanie blacharki,musze go pomalowac pod kolor auta ,brat je malował i ma nr lakieru awiec ztym niema problemu,problem z pomalowaniem mam kompresor pistolet i troche wiedzy bo kiedys malowałem honde mbx,simsona i komarka,ale to w taki sposub ze stary lakier matowiłem na mokro papierem bardzo drobnym nawet niepamietam juz jakim, potem gdzieniegdzie szpachla jak bylo wgniecenie,postem podkład potem zanim wysechł podłak szła pierwsza warstwa lakieru potem zanim wyschła pierwsza szła druga a potem takssamo trzecia a potem bezparwny dla połysku ładnego.ale niewiem czy tak darade pomalowac blotnik niechce nic spierdolic awiec prosze zeby mi ktoś napisał jak pomalowac np,najpierw weż zmatuj tak i tak potem pomaluj tak i tak ,potem poczekaj tyle itp..bede wdzieczny za pomoc.dodam ze lakier nakładac umiem nierobie zadnych zlewów itp. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » wt kwie 18, 2006 19:48

Zmatuj papierkiem ok 800 - 1000 jeżeli potrzeba to szpachel, podkład, zmatuj podkład nałóż lakier (najczęściej 2 warstwy w odstępie kilku minut ale dopytaj sprzedawcy) jeżeli trzeba to klar i po zabawie.
Ale jak chcesz mieć ładnie a malowałeś dotąd tylko simsonka i komarka to poszukaj kogoś kto zrobi to za Ciebie :)



Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Gacu16 » wt kwie 18, 2006 21:53

błotnik matowić na sucho czy mokro??? ze szpachla tosamo pytanie????bo czasami np na bokach kawałeczek lakieru mi odpryskiwał jak ja malowalem i dlatego sie chce dokłądnie wypytac:D:Da zeby komuś zlecic to odpada bo chce auto zrobic jak najtaniej,zbieram na alumy :D



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » śr kwie 19, 2006 08:16

błotnik na mokro, szpachel na sucho, szpachel natryskowy (jeżeli potrzeba) na mokro podkład na mokro :) Może jak sam przygotujesz to lakiernik za położenie lakieru weźmie niedużą kasę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 172 gości