Mk3 tłumik z gti 2,0 do gt 1,8 ABS ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PLASTIKMEN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 18, 2005 09:35
Lokalizacja: NYSA-EDENBURG

Mk3 tłumik z gti 2,0 do gt 1,8 ABS ??

Post autor: PLASTIKMEN » ndz kwie 16, 2006 14:45

witam :okej: ,

Forum zlecialem i nie zczailem nic konkretnego w mojej sprawie, a niestety muszę wymienić prawie cały układ wydechowy, ale wiadomo- kasa,kasa.
Mam okazję dorwać układ z gti za małą kasę,ale tu pytanie: co mogę założyć a co
nie ma sensu (chodzi o kata,rurę,środkowy i końcowy)??
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :pub:

Sajonara



Awatar użytkownika
woytas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 16, 2006 23:00
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: woytas1 » ndz kwie 16, 2006 16:02

Kata bym na Twoim miejscu nie zakladal o ile masz lambde w kolektorze(a pewnie tak jest) a poza tym to zaloz wszystko moze to troche poprawic osiagi! Ale nistety nie o 100 koni :bajer: :bajer: :bajer: :bajer: Takie jest moje zdanie. Jesli sie myle to napewno mnie ktos poprawi!!! Pozro



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » ndz kwie 16, 2006 16:43

sadze podobnie ze kata bym nie matowal tego akurat (najchetniej bym wymatowal go zupelnie bo tylko zamula silnik ale niestety nie pozwala na to prawo bo ni przejdzie przegladu) jest on do autka o wiekszej emisji spalin i bardziej bedzie filtrowal co spowolni silnik a tlumiki mozesz zamatowac spokojnie


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz kwie 16, 2006 20:50

no nie wiem, mam 2.0 i 1.8........i w 2.0 jest wielki środkowy tłumi.......natomiast w 1.8 jest o wiele mniejszy........ja raczej nie polecam takiego rozwiązania......bo możesz sobie w ten sposób auto spowolnić ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
woytas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 16, 2006 23:00
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: woytas1 » ndz kwie 16, 2006 21:24

micab pisze:no nie wiem, mam 2.0 i 1.8........i w 2.0 jest wielki środkowy tłumi.......natomiast w 1.8 jest o wiele mniejszy........ja raczej nie polecam takiego rozwiązania......bo możesz sobie w ten sposób auto spowolnić ;)
Jak tlumik ktory ma wystarczajaca przepustowosc dla 2.0 moze mulic silnik 1.8 :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz kwie 16, 2006 21:36

woytas1 i z czego ten brecht ?? co myślisz że jak wrzucisz wydech z VRa do 1.4 to będzie lepiej ?? tłumiki, rury to wszystko jest liczone pod auto......inne ciśnienie spalin ma 1.8 a inne 2.0.......więc inne wydechy się projektuje do tych aut.....a jak spaliny nie mają dobrego ciśnienia to jest auto zmulone.......


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
woytas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 16, 2006 23:00
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: woytas1 » pn kwie 17, 2006 14:10

micab pisze:woytas1 i z czego ten brecht ?? co myślisz że jak wrzucisz wydech z VRa do 1.4 to będzie lepiej ?? tłumiki, rury to wszystko jest liczone pod auto......inne ciśnienie spalin ma 1.8 a inne 2.0.......więc inne wydechy się projektuje do tych aut.....a jak spaliny nie mają dobrego ciśnienia to jest auto zmulone.......
A to dlaczego wydechy sportowe maja wieksza srednice niz seryjne?To wydech sportowy jest po to zeby auto zamulic?

[ Dodano: Pon Kwi 17, 2006 14:12 ]
No i nie bierz tego brechtu na powaznie! Poprostu mam inne zdanie od Ciebie! Respect!!!



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn kwie 17, 2006 14:14

woytas1 pisze:
micab pisze:woytas1 i z czego ten brecht ?? co myślisz że jak wrzucisz wydech z VRa do 1.4 to będzie lepiej ?? tłumiki, rury to wszystko jest liczone pod auto......inne ciśnienie spalin ma 1.8 a inne 2.0.......więc inne wydechy się projektuje do tych aut.....a jak spaliny nie mają dobrego ciśnienia to jest auto zmulone.......
A to dlaczego wydechy sportowe maja wieksza srednice niz seryjne?To wydech sportowy jest po to zeby auto zamulic?
zalezy co Ty nazywasz wydechem sportowym :?: bo nie jest to wydech za kwote 200-500 zł ani nawet 1000 zł. wydech sportowy musi byc obliczony pod dany silnik i wtedy koszuje kilka tysięcy złotych. montując taki jaki ty rozumiesz tzw "wydech sportowy" powodujesz tylko ryk auta i nic pozatym, a osiągi mozesz pogorszyc.
Ostatnio zmieniony pn kwie 17, 2006 14:16 przez ku_bi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn kwie 17, 2006 14:15

hmm,. ale prawdziwe puszki sportowe (a raczej juz pełne układy wraz z wyszlifowanymi kolektorami) tez sa obliczane do konkretnej pojemności....


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn kwie 17, 2006 14:17

djtom pisze:hmm,. ale prawdziwe puszki sportowe (a raczej juz pełne układy wraz z wyszlifowanymi kolektorami) tez sa obliczane do konkretnej pojemności....
tak i kosztuja od 900-1000 zł i w góre za element



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn kwie 17, 2006 15:57

ku_bi pisze:
djtom pisze:hmm,. ale prawdziwe puszki sportowe (a raczej juz pełne układy wraz z wyszlifowanymi kolektorami) tez sa obliczane do konkretnej pojemności....
tak i kosztuja od 900-1000 zł i w góre za element
dokładnie ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » pn kwie 17, 2006 22:30

właśnie o to mi chodzi......zabawy z wydechem to nie jest prosta sprawa.....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości