Fotele z airbag anglik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cpunek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 27, 2011 20:04
Lokalizacja: Trzebinia

Fotele z airbag anglik

Post autor: cpunek12 » sob lut 25, 2012 16:14

Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem konkretu dla siebie.
Moje pytanie brzmi czy wtyczka do poduszki powietrznej w fotelu z wersji angielskiej jest taka sama jak wtyczka do poduszek z wersji europejskiej?
Czy bez problemów podepnę fotele z poduszką z anglika do europy ?
I czy ma tu wpływ rocznik foteli i auta ?
Pytam bo znalazłem fajne siedzenia do swojego Golfa tylko że właśnie z anglika i chciałem się dowiedzieć czy wsadzę je bez problemów (pod względem podpięcia poduch). Auto mam z 2003 roku, fotele nie wiem jaki mają rocznik.
Z góry dzięki za pomoc.


moje Golfisko http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=430120" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Fotele z airbag anglik

Post autor: Qto » sob lut 25, 2012 16:57

cpunek12 pisze:I czy ma tu wpływ rocznik foteli i auta ?
właśnie to ma wpływ - nie ważne czy fotele z mańkuta czy nie.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Fotele z airbag anglik

Post autor: edzio » sob lut 25, 2012 20:28

Zawsze można kostkę przełożyć jak nie pasuje,reszta to samo.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fotele z airbag anglik

Post autor: grg474 » ndz lut 26, 2012 12:19

edzio pisze:Zawsze można kostkę przełożyć jak nie pasuje,reszta to samo.
możliwe ze trzeba będzie przelutować bo jak dobrze pamiętam to inne są piny w kostkach - czyli nie da rady wyciągnać przewodów z pinami i wsunąć do innej kostki (nowszej)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Fotele z airbag anglik

Post autor: Qto » ndz lut 26, 2012 12:31

grg474 pisze:możliwe ze trzeba będzie przelutować bo jak dobrze pamiętam to inne są piny w kostkach
tak, jedne są mniejsze, drugie większe - nie pasują zamiennie



Awatar użytkownika
cpunek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 27, 2011 20:04
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Fotele z airbag anglik

Post autor: cpunek12 » ndz lut 26, 2012 18:46

czytam, czytam i zaczyna mi się rozjaśniać wszystko, ale jeszcze trochę Was panowie pomęczę.
Sprawa wygląda tak wsadziłem dziś głowę pod fotele w aucie i:
z fotela idzie kostka z przewodami o kolorach: niebieski, czarny i brązowy
z podłogi kostka z przewodami: zielony, brązowy, biały
w tych fotelach z angola z fotela idą przewody czarny, brązowy i niebieski

I pytanie może się Wam wydawać głupie, ale czy to zepnę bez problemów? w tygodniu zrobię fotki tych wtyczek, żebyście to widzieli dokładnie. Z elektryki w samochodzie nie jestem orłem, po kolorach kabli myślę że wszystko spasuje, ale prosiłbym Was o opinię o tym.
I jeszcze raz z góry dzięki


moje Golfisko http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=430120" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Fotele z airbag anglik

Post autor: bongo » ndz lut 26, 2012 19:36

cpunek12 pisze:z fotela idzie kostka z przewodami o kolorach: niebieski, czarny i brązowy
cpunek12 pisze:w tych fotelach z angola z fotela idą przewody czarny, brązowy i niebieski
Czyli to samo :bajer:
Więc łączysz tak jak było w starych fotelach, przykładowo brązowy z zielonym i tak dalej :bajer:



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Fotele z airbag anglik

Post autor: edzio » ndz lut 26, 2012 20:52

bongo pisze:Czyli to samo
Więc łączysz tak jak było w starych fotelach, przykładowo brązowy z zielonym i tak dalej
Nie ,nie ,nie ,brązowy to zawsze masa.A przewody poduszki mają w kostce,czy wtyczce jak kto woli zworki ,po tym rozpoznasz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Fotele z airbag anglik

Post autor: bongo » pn lut 27, 2012 17:42

edzio pisze:Nie ,nie ,nie ,brązowy to zawsze masa
Przeca napisałem że przykładowo :los2:
Sam przerabiałem u siebie kostki i tak połączyłem, czyli z foteli idą te same kolory i są wpięte w kostkę która wychodzi z dołu, ucinasz czy też przekładasz piny w takiej samej konfiguracji jak było i musi banglać :grin:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Fotele z airbag anglik

Post autor: Haki » pn lut 27, 2012 18:47

Dokładnie tak jak Bongo napisał ...a kości ze starych ucinałem ,,,, na każdy przewodzik rurka termo + na całość rurka o większej średnicy i u siebie już 4 komplet w Variancie w ten sposób modziłem ... błędów zero - wszystko działa


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
cpunek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 27, 2011 20:04
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Fotele z airbag anglik

Post autor: cpunek12 » pn lut 27, 2012 22:31

czyli mówiąc krótko, muszę zobaczyć jaki kabelek z fotela łączy się z jakim kabelkiem w podłodze w moich fotelach w aucie i następnie w takiej samej konfiguracji połączyć kabelki z nowych foteli. Dziś zrobiłem foto kostki w angolu i wygląda tak
Obrazek
brązowy idzie osobno czyli jak rozumiem jest to masa, a niebieski i czarny to te połączone zworką jak rozumiem ? fotele są tak w ogóle z kwietnia 2000
czyli teraz czas na pranie i podgląd wtyczki w aucie, i albo przeróbka i wpięcie albo samo wpięcie.
Żeby nie zawalać forum to napisze od razu tu. Mam mały problem w tych fotelach. tylna kanapa wygląda tak (fotele Recaro)
Obrazek
i ten pas który jest przeznaczony na środkowe siedzenie się nie wyciąga, wnioskuję że coś jest nie tak z napinaczem i teraz pytanie jak się do niego dostać, bo jak patrzyłem to kanapa jest szczelnie obszyta :grin:


moje Golfisko http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=430120" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Fotele z airbag anglik

Post autor: Haki » pn lut 27, 2012 23:49

U mnie w Variancie --- środkowy pas idzie luźno ( fotele z wersji SE ) ... żądnych napinaczy tam nie ma ... są tylko 2 po bokach dla pasażerów ... środkowy to taka szelka ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fotele z airbag anglik

Post autor: grg474 » wt lut 28, 2012 09:29

cpunek12 pisze: ten pas który jest przeznaczony na środkowe siedzenie się nie wyciąga, wnioskuję że coś jest nie tak z napinaczem
zapnij oparcie do auta, zatrzaśnij w pozycji do siedzenia i się będzie wyciągać :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cpunek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 27, 2011 20:04
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Fotele z airbag anglik

Post autor: cpunek12 » ndz mar 04, 2012 13:16

grg474 pisze:zapnij oparcie do auta, zatrzaśnij w pozycji do siedzenia i się będzie wyciągać :bigok:
zgadza się w 100%, po założeniu oparcia pas zadziałał, w przednich fotelach skończyło się na lutowaniu kabli i wszystko już działa i pasuje jak należy.
Temat można zamknąć


moje Golfisko http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=430120" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości