Wycieraczki i dmuchawa tylko na włączonych światłach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Wycieraczki i dmuchawa tylko na włączonych światłach

Post autor: Qball » wt lut 21, 2012 17:52

Witam. Mój problem polega na tym, że kiedyś przez zwarcie spaliła mi się skrzynka bezpieczników i kostka prawdopodobnie czerwona, więc kupiłem używkę i po sztukowaniu przewodów po kolorach wszystko działało oprócz świateł mijania, a dmuchawa i wycieraczki działały tylko po włączeniu świateł przynajmniej pozycji.
Światła mijania zrobiłem poprzez zmostkowanie styków na włączniku (wiem druciarstwo :blush: ) nie działały światła, bo na styku nie pojawiało się napięcie.
Z dmuchawą (działają wszystkie biegi :satan: ) i wycieraczkami (chodzą tylko na maxa :panna: ) problem pozostał działają tylko na światłach. Co podejrzewacie czy schrzaniłem robote z kostką czy uszkodzone jest np. włącznik świateł, manetki przy kierownicy czy kostka stacyjki bo już innych pomysłów brak. Pytam bo nie chciałbym wymieniać czegoś nie potrzebnie, bo z kasą po swapie krucho :crazy: a może ktoś ma dokładną rozpiskę kostkę dochodzących do skrzynki bezpiecznikowej(chodzi mi o piny) bo w tym temacie =>http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21926 mocno po łebkach to opisane. Korzystając z poszpitalnej rekonwalescencji chciałbym to w końcu ogarnąć :panna:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wycieraczki i dmuchawa tylko na włączonych światłach

Post autor: Zico63b » wt lut 21, 2012 21:30

Nikt bez "widzenia się z samochodem" nie potrafi chyba miarodajnie podać, co tam jest sp...oniewierane, powiedzmy.
A oto opis starej skrzynki:
http://translate.google.pl/translate?hl ... pl%26lr%3D" onclick="window.open(this.href);return false;
I nowej, po 1987 roku:
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3DS28" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety, to jest tłumaczenie automatyczne, paru spraw trzeba się domyślać - co jednak nie jest trudne, znając się choć trochę na elektryce.
Musi Kolega też zdobyć schematy (jaki to rocznik?), tak by przejrzeć po kolorach przewody ze stacyjki w skrzynkę.
Tak jak ma to teraz w opisie - nie radzę zostawiać ani z takim jeździć, grozi dalszymi uszkodzeniami i pożarem.



Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Wycieraczki i dmuchawa tylko na włączonych światłach

Post autor: Qball » wt lut 21, 2012 22:22

Zico63b pisze:Tak jak ma to teraz w opisie - nie radzę zostawiać ani z takim jeździć, grozi dalszymi uszkodzeniami i pożarem.
Wiem wiem dlatego to jest chcę to raz a dobrze ogarnąć żeby nie było lipy. :bajer:
Autko rocznik 85 starsza wersja instalacji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości