Pobudzenie akumulatora ,prawda?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Pobudzenie akumulatora ,prawda?

Post autor: W&M-PITER » wt sty 31, 2012 18:35

Koledzy słyszeliście o czymś takim jak pobudzenie akumulatora przed odpaleniem w duży mróz ,coś kiedyś wspominał mi znajomy taksówkarz że tak robi ,ale o co dokładnie chodzi czy to coś pomaga czy szkodzi to nie wiem ,wiecie coś o tym stosujecie to?prawda to czy jakiś stary mit???


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pobudzenie akumulatora ,prawda???????

Post autor: Zico63b » wt sty 31, 2012 18:50

Z wyliczeń teoretycznych, podniesienie się temperatury elektrolitu w wyniku poboru prądu (np. reflektorami) na tyle, by miało to realny wpływ na łatwość oddawania energii przez akumulator, wiąże się z taką stratą ładunku - że jest to całkowicie nieopłacalne.
Nie stosuję.
Natomiast w drobnej mierze każdy Dieselek robi akumulatorowi "rozgrzewkę", grzejąc świeczki :helm:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Pobudzenie akumulatora ,prawda?

Post autor: skaktus » wt sty 31, 2012 20:06

Teoria mówi o roruszaniu akumulatora chyba przez około 10 sekund włączając reflektory przed odpaleniem. Kiedyś to stosowałem ale jakoś super efektu nie zobaczyłem. Najlepszy efekt na zimę dają światła dzienne - zaoszczędzasz około 150W które teraz idzie na ładowanie a nie świecenie w słońce.



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

Pobudzenie akumulatora ,prawda?

Post autor: faradek » wt sty 31, 2012 21:40

To jakieś zabobony z czasów komuny.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Pobudzenie akumulatora ,prawda?

Post autor: ssarna1 » wt sty 31, 2012 22:22

skaktus pisze: zaoszczędzasz około 150W które teraz idzie na ładowanie a nie świecenie w słońce.
To dopiero bajka... Zaoszczędzona energia nie idzie na ładowanie aku tylko zwraca się jako mniejsze spalanie. Aku zawsze ładowane jest takim samym napięciem (a przynajmniej zbliżonym) i po naładowaniu prądu już nie pobiera


MK3 ADZ->AGU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości