zaworek cisnienia wewnetrznego pompy ve 37

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

zaworek cisnienia wewnetrznego pompy ve 37

Post autor: DANIEL LHR » pt gru 30, 2011 19:42

witam
Mam 1z i chcialbym zmienic zaworek zeby podwyzszyc nieco cisnienie wewnetrzne . Wiem ze zaworki z pompy 1z maja mniejsze cisnienie niz np afn ahf agr itp. mam pod reka zaworek od 1,9 sdi 2000r ASY chyba , i teraz pytanie czy ta pompa sdi ma cisnienie wewnetrzne jak ahf afn itp? koncówka numeru pompy to B
Czy nie przyniesie to jakis negatywnych skutków?



luzur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: sob gru 27, 2008 02:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zaworek cisnienia wewnetrznego pompy ve 37

Post autor: luzur » sob gru 31, 2011 13:47

Zaworki nie różnią się między sobą. Ten co masz wystarczy wbić odpowiednio głębiej.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Re: zaworek cisnienia wewnetrznego pompy ve 37

Post autor: DANIEL LHR » sob gru 31, 2011 16:46

zmierzylem cisnienia i wychodzi ze od 1z mial ok 8 bar przy ok 4000obr a ten z sdi ok 10 bar . Mialem niezbyt dokładny manometr . Orginalny zaworek 1z podbilem do 10bar , mozliwe ze ciut lpiej na wyzszych ciagnie. Mam jeszcze pytanie bo w srodku zaworek ma jakis kolek oporowy i on troche wystawal , czy istnieje ryzyko ze moze wyskoczyc ? Zapomnialem zobaczyc jaka glebokosc ma kanal w pompie , czy go zablokuje przed wypadnieciem. Jak bede mial dokładniejszy manometr to jeszcze raz sprawdze i mozliwe ze jeszcze zwieksze cisnienie na ok 11 -12 bar . Bo tyle chyba maja pompy afn?
Dodam ze dymi na niebiesko i czuc nie przepalona rope podczas gazowania bez obciazenia , jak sie zagrzeje do ok 80 stopni przestaje dymic , termostat zawczesnie puszcza . , Myslalem ze to wina cisnienia wewnetrznego ale nic sie nie zmienilo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości