Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 benzyna

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 benzyna

Post autor: sadam2000 » czw gru 15, 2011 23:06

Panowie nie zaznaczyłem koła zapłonu przy rozbieraniu pompy wody, teraz nawet na znaki się nie da ustawić.Pomocy



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: jhosef » pt gru 16, 2011 11:26

Jeśli nie ustawiłeś na znakach na wałku pośrednim to możesz przestawić aparat wykręcając go i przestawiając odpowiednio na zębatce.



sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: sadam2000 » ndz gru 18, 2011 22:18

Dobrze, tylko po takim ustawieniu auto nie pali. Na której świecy powinna krzywka od zapłonu być ustawiona w pozycji zerowej OT?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: pinstonvw » ndz gru 18, 2011 22:39

Zapłon ustawia się na pierwszy cylinder. Znaki do rozrządu:
- znak na kole wałka rozrządu,
- znak na kole zamachowym,
- i do tego znak na aparacie zapłonowym (palec rozdzielacza pokrywa się z kreską). Wtedy odpala od strzała.

Nie odpala? To może przekręciłeś aparat zapłonowy o 180 stopni? Albo może pomieszałeś kolejność zapłonu (zapłon 1-3-4-2). Znaki muszą się zgadzać i nie ma możliwości żeby się nie zgadzały. Wszystko można spokojnie ustawić.
Ostatnio zmieniony pn gru 19, 2011 10:41 przez pinstonvw, łącznie zmieniany 1 raz.


...

sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Re: Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BEN

Post autor: sadam2000 » pn gru 19, 2011 09:37

Samochód niestety mi nie odpala, ustawiłem wałek na znaki, także wał korbowy oraz ten nieszczęsny aparat zapłonowy, tkórym ustawiałem kilka pozycji. Jednyną reakcją auta, był pojedyńczy strzał czasami. Już się zaczynam martwić, że coś się bardzo popsuło.



sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Re: Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BEN

Post autor: sadam2000 » pn gru 19, 2011 09:39

Samochód niestety mi nie odpala, ustawiłem wałek na znaki, także wał korbowy oraz ten nieszczęsny aparat zapłonowy, tkórym ustawiałem kilka pozycji. Jednyną reakcją auta, był pojedyńczy strzał czasami. Już się zaczynam martwić, że coś się bardzo popsuło. Nawet manualnie ustawiałem krzywkę zapłonu na pierwszy cylinder od rozrządu, kolejność zapłonu jest 1-3-4-2 także jest dobrze.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: pinstonvw » pn gru 19, 2011 10:41

Napisz co robiłeś przy autku? Rozumiem, że wcześniej nie było problemu z odpaleniem?


...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: Paweł Marek » wt gru 20, 2011 01:23

Własnie, opisz co robiłeś , piszesz że zmieniałeś pompę wody przecież do tej czynności rozrządu się nie rusza w 1.8 więc lepiej dokładniej opisz wszystko i po co rozrząd ruszałeś.
Niemniej skoro piszesz że aparat ustawiałeś w różnych pozycjach, to znaczy że działasz w ślepo. Więc propozycja moja jest taka: znajdź sobie jakiś opis na forum czy w serwisówce. A w skrócie: wyjmij ponownie aparat zapłonowy. Ustaw wszystkie trzy koła rozrządu na znaki zgodnie z zasadami i załóż pasek. Pokręć wałem ze dwa razy patrząc czy po dwu obrotach nadal znaki pasują, i dopiero wkładaj aparat zapłonowy oczywiście pamiętając i biorąc na logikę że i cały aparat i jego palec musi być we właściwej pozycji


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Re: Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BEN

Post autor: sadam2000 » pt gru 23, 2011 09:26

Zdjąłem dekiel, ustawiłem, jak Panowie mówili i chyba gdzieś dalej awaria występuje. Objawy następujące, przy próbie odpalenia trochę strzela. Samochód był holowany i odpalił, ale bardzo przerywał i po czasie silnik się wyłączał. Domniemam, że to juz nie wina rozrządu.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: pinstonvw » pt gru 23, 2011 12:46

No to masz źle ustawiony zapłon i tyle. Sprawdź czy aby na pewno nie masz przekręconego aparatu zapłonowego o 180 stopni? Ustaw na znaki, a potem zobacz zakładając kopułkę czy palec jest na przewodzie WN pierwszego cylindra i przeanalizuj czy kolejność zapłonu rzeczywiście się zgadza. No i nie napisałeś co robiłeś wcześniej zanim przestał odpalać.


...

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: Johnatan » pt gru 23, 2011 18:24

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=435078" onclick="window.open(this.href);return false;


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Re: Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BEN

Post autor: sadam2000 » sob gru 24, 2011 13:18

Ustawiłem tą cholerę! Koło górne jest od innego auta, bo znaki się nie pokrywają. Zdjąłem dekiel, jedynie dół ustawiłem na znak, a zapłon i wałek na logikę. Działa!!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: Paweł Marek » sob gru 24, 2011 14:32

Koła są takie same we wszystkich benzynowcach z tego czasu, może nie wiedziałeś że znaki są z dwóch stron, ten od strony silnika ma się pokrywać z powierzchnią głowicy (inaczej z górną krawędzią dolnej części osłony rozrządu)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ustawienie koła na rozrządzie od zapłonu golf @, 1.6 BENZYNA

Post autor: Johnatan » sob gru 24, 2011 16:38

Ja mam pytanko. Moja PNka ma wahania mocy przy rozpędzaniu. Dawałem już na forum tematy. Okazało sie że rozrząd był walniety i to konkretnie. Tera jest rozrząd bardzo dobrze ustawiony mam na aparacie wyprzedzony dość mocno zapłon ale maszyna marudzi przy rozpędzaniu. Zdarzyło mi się raz że silnik chodził pięknie ale mnie nastarszyli że bedzie dużo palił. Wiec pytanie. Czy przy wyprzedzonym zapłonie musze też wyprzedzić wałek zaworów?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości