biegi, dławienie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wiliams56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:38
Lokalizacja: Tbg

biegi, dławienie

Post autor: wiliams56 » sob paź 08, 2011 22:08

Witam, mam golfika czwóreczkę, szukam przyczyny moich problemów. W zasadzi odpalanie ok.
Jazda przez ok. 15min. ok. Potem , po rozgrzaniu w zakresie 2000-3000 obr. silnik zaczyna lekko dławić , gdy zdejmuję nogę z gazu. Sytuacja się pogarsza. Dodatkowo mam coś ze sprzęgłem lub z ze skrzynią biegów. Objawia się to tak. Rano przy wrzuceniu biegu, przeważnie wstecznego, puszczam powoli sprzęgło , nic się nie dzieję, aż do momentu charakterystycznego "zerwania" jakby uderzenia w sprzęgło. Wtedy następuje zasprzęglenie, każdy kierowca "szczególnie w czasie kursu" zna to niebezpieczne zerwanie kiedy samochód skacze do przodu lub do tyłu. W ostatnim czasie problem pogłębił się m.in.o zjawisko zapadania się sprzęgła . Po mocnym nagrzaniu się silnika szczególnie w korku zdarzło się, że "nie wstaje" sprzęgło, wtedy nie można fizycznie zmienić biegu. Ponadto od jakiegoś czasu trudno wchodzi jedynka i dwójka. Liczę na konstruktywne sugestie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

biegi, dławienie

Post autor: stonefree » sob paź 08, 2011 22:20

wiliams56 pisze:mam golfika czwóreczkę
A silnik?



wiliams56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:38
Lokalizacja: Tbg

biegi, dławienie

Post autor: wiliams56 » ndz paź 09, 2011 10:05

AZD 16 zaworów.



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

biegi, dławienie

Post autor: Tomekxk » ndz paź 09, 2011 11:24

Więc tak, napewno masz cos ze sprzegłem. Jesli nie wstaje - oznacza ze jest zapowietrzone, spróbuj odpowietrzyc.

Zapadanie sie sprzegła, zgrzyt przy wrzuceniu biegu oznacza ze tarcza sprzegłowa sie kończy...

Nie wiem, ale to zerwanie moze wiązac sie z dwumasem - czy podczas pracy silnika nie slychac jakiegos stukania, badz czy autkiem delikatnie nie kolysze?
Bo jesli do wymiany jest dwumas to nie fajnie gdyz jest to dosc drogie. Jesli tylko sprzegło to koszt zestawu sprzeglowego - jakies 300-400zl plus okolo 200 wymiana.



wiliams56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:38
Lokalizacja: Tbg

Re: biegi, dławienie

Post autor: wiliams56 » ndz paź 09, 2011 12:41

Na szczęście silnik pracuje równo i nic nie kołysze. Spróbuje odpowietrzyć sprzęgło, a potem zobaczymy. Dzięki za odpowiedż.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

biegi, dławienie

Post autor: stonefree » ndz paź 09, 2011 12:50

stonefree pisze:szczególnie w korku zdarzło się, że "nie wstaje" sprzęgło, wtedy nie można fizycznie zmienić biegu. Ponadto od jakiegoś czasu trudno wchodzi jedynka i dwójka
Spróbuj odpowietrzyć to sprzęgło, przy okazji wymieniajac płyn hamulcowy. Przy okazji zwróć uwagę, czy nie wylecą z płynem brudy i czy wysprzęglik wraca płynnie i bez oporów.Jeżeli były brudy,być może, że własnie wysprzęglik się zacina.
Tomekxk pisze:jesli do wymiany jest dwumas
W 1,6 benzynie?
wiliams56 pisze:po rozgrzaniu w zakresie 2000-3000 obr. silnik zaczyna lekko dławić
Należałoby zacząć od sprawdzenia,czy przepustnica jest czysta, i przy okazji zrobić diagnostyke.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8873
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: biegi, dławienie

Post autor: marcin7x5 » pn paź 10, 2011 09:32

wiliams56 pisze:AZD 16 zaworów.
wiliams56 pisze:Potem , po rozgrzaniu w zakresie 2000-3000 obr. silnik zaczyna lekko dławić , gdy zdejmuję nogę z gazu
Taki urok tych silników. Możesz porobic standarowe czynności odnosnie przepustnicy czyli czyszcenie adapatacja itd. Ogólnie te silniki mają problemy z "kulturą" pracy własnie w tym przedziale obrotów. Szarpią, tracą moc lub wypadają im zapłony.



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

Re: biegi, dławienie

Post autor: Tomekxk » pn paź 10, 2011 21:39

Tomekxk pisze:jesli do wymiany jest dwumas
W 1,6 benzynie?



Przepraszam, rzeczywiście 1.6 azd nie posiada kola dwumasowego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości