Podłączenie wooferów

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Qbkens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 12, 2010 18:21
Lokalizacja: ZPY

Podłączenie wooferów

Post autor: Qbkens » sob sie 20, 2011 16:18

Witam, zakupiłem woofery Phonocar Yline z myślą zastąpienia nimi fabrycznych wooferów w Golfie MK4. Gdy zdjąłem tapicerkę, ujrzałem kostkę z licznymi kabelkami podłączoną do fabrycznych wooferów. Wyciągnąłem kostkę, wymontowałem głośniki z drzwi. Przy fabrycznym wooferze jest kondensator oraz cewka. Wymontowałem cewkę oraz kondensator z myślą podłączenia ich do nowego woofera. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić, w jakiej kolejności, co do czego przylutować. Znalazłem na allegro adapter do fabrycznej kostki z wyprowadzonymi kablami do połączenia z niefabrycznymi głośnikami, lecz wolałbym obciąć fabryczną kostkę i przylutować kable do głośnika/cewki/kondensatora czy gdziekolwiek ? :? . Które kable mam wybrać, bo jest ich tam trochę. Prosiłbym o w miarę lopatologiczną instrukcję, spotykam się z tym tematem poraz pierwszy w życiu ;). Zamieszczam zdjęcie elementów z jednych drzwi:
Obrazek



Rob79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:38

Re: Podłączenie wooferów

Post autor: Rob79 » ndz sie 21, 2011 09:51

Podpinanie przypadkowych elementów do przypadkowego głośnika trochę się mija z celem bo zwrotnice się liczy pod konkretne głośniki ale jeśli chcesz spróbować to cewkę wepnij w szereg z plusem głośnika a kondensator równolegle z głośnikiem czyli do jego zacisków plus i minus :bigok:



Qbkens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 12, 2010 18:21
Lokalizacja: ZPY

Re: Podłączenie wooferów

Post autor: Qbkens » ndz sie 21, 2011 11:32

Rzeczywiście, dzięki, poczytam na necie dokładniej co i jak, jakoś wcześniej zagubiłem ten aspekt całkowicie :shock:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości