Wymiana instalacji w drzwiach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vesper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob mar 17, 2007 19:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana instalacji w drzwiach

Post autor: Vesper » wt sie 02, 2011 22:37

Po bliskim spotkaniu z dziką zwierzyną na drodze, muszę wymienić drzwi kierowcy. Kupiłem gołe drzwi ale podczas wymiany pojawił się problem. W jaki sposób przełożyć okablowanie ( wszystkich wtyczek nie dam rady cofnąć przez otwór ), na necie wyszperałem że cała wiązka wychodząca z drzwi ma na końcu jedną wtyczkę, nie mogę namierzyć gdzie ona jest wpięta.


VW Jetta '99, 2.0 8V (115Km)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana instalacji w drzwiach

Post autor: Qto » wt sie 02, 2011 23:02

ilość wtyczek zależy od wyposażenia...mogą być 3 wtyczki, znajdziesz je przy dźwigni do otwierania maski - jak po prawej stronie to dokładnie w tym samym miejscu...na początku progu pod schowkiem
wtyczki od tylnych drzwi są w słupkach



Vesper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob mar 17, 2007 19:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana instalacji w drzwiach

Post autor: Vesper » wt sie 02, 2011 23:20

Mam elektryczne 4 szyby i lusterka. Dodatkowo jest to wersja USA więc mam jeszcze wlew paliwa i klapa tylna w drzwiach. Ale chodzi o to ze te wszystkie kable schodzą się w jedną wiązkę, wychodzą z drzwi i wchodzą w karoserię. Właśnie tam chcę rozpiąć ją i cofnąć wyciągając z drzwi. Czyli szukać złącza w okolicy dźwigni otwierania maski.


VW Jetta '99, 2.0 8V (115Km)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana instalacji w drzwiach

Post autor: Qto » śr sie 03, 2011 00:19

delikatnie może się różnić, ale umiejscowienie wtyczek powinno być to samo. Zdejmij dźwignię do otwierania maski, pociągnij ją na max do siebie i wyjmij zawleczkę pod spodem dźwigni...następnie dźwignię zsuń w kierunku pedałów. Plastik pod dźwignią jest na zatrzaskach także trzeba delikatnie podważyć i ciągnąć...przy progu do góry a później w okolicy dźwigni w stronę pedałów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości