Klucz zablokował się w zamku drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michcio141
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 18:02

Klucz zablokował się w zamku drzwi

Post autor: michcio141 » sob cze 25, 2011 00:38

Witam. Dziś chciałem otworzyć samochód od strony pasażera (z kluczyka). Po włożeniu kluczyka i przekręcenia, drzwi otworzyły się, ale kluczyk nie chciał wrócić do pozycji początkowej, tak żeby można go było wyciągnąć, można było jedynie przekręcić go dalej (90 stopni od pozycji początkowej). Dopiero przy użyciu większej siły i mocowaniu się z kluczykiem udało mi się przekręcić go do pozycji w której mogłem wyciągnąć kluczyk. Dodam że zamek od tej strony (pasażera) zawsze chodził gładko (tak jak i w tej sytuacji) i bez problemów otwierał drzwi. Natomiast od strony kierowcy czasami chodzi z większym oporem, a czasami normalnie, przy czym za każdym razem otwiera drzwi. Czy wie ktoś może co jest nie tak z tymi zamkami, wkładkami? Pozdrawiam.



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

Klucz zablokował się w zamku drzwi

Post autor: godzik » sob cze 25, 2011 09:40

Próbowałeś czyścić czymś zamek? Bez wyciągania wkładki najlepiej użyć WD-40, przy wyciągniętej można być bardziej ambitnym.

No i kwestia czy dalej tak masz, czy to był jednorazowy wypadek?



michcio141
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 18:02

Klucz zablokował się w zamku drzwi

Post autor: michcio141 » pn cze 27, 2011 22:24

Użyłem WD-40 do wszystkich zamków i pomogło, klucz teraz chodzi gładko i bez problemu w każdym z zamków. Dziękuję za pomoc.



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

Klucz zablokował się w zamku drzwi

Post autor: godzik » pn cze 27, 2011 23:32

To samo zalecam przed zimą, zmniejsza ryzyko zamarzania zamka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości