Podłączenie tempomatu - potrzebna pomoc

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Podłączenie tempomatu - potrzebna pomoc

Post autor: Xabingo » ndz cze 05, 2011 20:31

Witam!
Kupiłem dawno temu tempomat - oryginalny, wyjęty z MK2 i chciałem go teraz podłączyć.
Od razu mówię, że mam stary typ instalacji.
Co nieco wiem gdzie ma być podłączone, ale nie wszystko.
Na zdjęciach nie ma jeszcze wszystkich elementów ale za jakiś czas będą.
Potrzebuję pomocy w podłączeniu kabelków, może ktoś ma jakieś schematy itp.

1.na zdjęciu nr.1 widać to co już mam + wiązki ze zdjęcia nr.6 i 7 + manetka tempomatu nowego typu pod stary typ instalacji.
2.podłączenie do komputera (gdzie ten komputer się montuje?) obok jest biała wtyczka która nie wiem do czego ma być podłączona (zaznaczona czerwoną strzałką)
3.widoczny pedał gazu - łącznik - pompka
4.czujnik pedałów (chyba do hamulca?) - do sprzęgła dorobię drugi, bo w nowszym modelu tempomatu były na obydwa pedały, ale to raczej wiem jak zrobić. Naciśnięcie gazu w jaki sposób wyłącza tempomat?
5.wtyczki które nie wiem gdzie mają być podłączone. nr.1 to chyba masa bo jest brązowy
6 i 7 - wiązki

1.Obrazek

2.Obrazek

3.Obrazek

4.Obrazek

5.Obrazek

6.Obrazek

7.Obrazek


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Podłączenie tempomatu - potrzebna pomoc

Post autor: Witek.J » ndz cze 05, 2011 23:01

Sterownik tempomatu jest mocowany do konsolo środkowej. Jak ja wymontujesz i zerkniesz na nią z tyłu to na wnęce popielniczki zobaczysz dwa mocowania do których przykręca się właśnie sterownik. Ta instalacja chyba pochodzi z Passata, na tej stronie http://volkswagen.msk.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; znajdziesz schematy. Tak na szybko to wtyczka nr 2 idzie do pompy podciśnienia, nr 7 do manetki tempomatu nr 6 do czujnika stopu (tego bez wężyka) nr 1 masa :bigok: . Co do reszty na razie nie mam sensownych myśli. Znajdź schemat na tej stronce (jest na 100%) i dowiesz się wszystkiego i zweryfikujesz moje informacje :grin:
Ostatnio zmieniony ndz cze 05, 2011 23:02 przez Witek.J, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Podłączenie tempomatu - potrzebna pomoc

Post autor: Xabingo » pn cze 06, 2011 18:38

Witek.J, marianmk2, ja pierniczę, chłopaki macie u mnie wieeeelkie browary za chęć pomocy. :okej:
Myślałem, że już tempomat pójdzie na półkę i nie będę go montował, ale zanosi się na to, że wreszcie się uda.
Także czekam na materiały.

Dodam, że wolałbym tempomat podłączyć na "krótko", bo ja mam instalację starego typu, a ta jest chyba nowego typu i jak mówi Witek jest jeszcze z paska więc niektóre wtyczki są pewnie inne.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości