Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prymusnmr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 22, 2007 03:18
Lokalizacja: derby/mragowo
Auto: Mk6 S3 t5.1
Kontakt:

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: prymusnmr » ndz cze 05, 2011 15:20

Witam i zwracam sie z porada jak dokonac poprawnej wymiany oleju w automacie 4 stopniowym o oznaczeniu ECR.Przelecialem FAQ i nic nie znalazlem.Szukalem rowniez na innych Vag-owych forach i mniej wiecej wiem co i jak lecz nie do konca.Problem polega na zassaniu,odpowietrzeniu(lub cos podobnego) oleju,gdyz przy wlewaniu wejdzie normalnie max3 litry,a wymienia sie 5.3 litra.Slyszalem ze podpina sie pod Vaga,ale co dalej to czarna magia.Pozdrawiam,oraz czekam na jakies skazowki.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: mishabest » ndz cze 05, 2011 21:56

podejrzewam że chodzi ci o wymianę statyczną (spuszczasz olej przez miskę, część zostaje w przekładni hydrokinetycznej i zalewasz resztę czyli te 3 litry) oraz wymianę dynamiczną (w warsztacie - odsysają całość i wlewają 5.3 litra). Myślę że tę pierwszą możesz zrobić sam, natomiast nie znam konstrukcji twojej skrzyni więc nie powiem ci dokładnie (w moim do spuszczenia odkręcałem miskę a zalewałem przez bagnet), przy wymianie należy wymienić również filtr oraz uszczelkę miski.Co do vag to nie było konieczności użycia przy wymianie.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
prymusnmr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 22, 2007 03:18
Lokalizacja: derby/mragowo
Auto: Mk6 S3 t5.1
Kontakt:

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: prymusnmr » pn cze 06, 2011 17:07

mishabest powiem tak,ze filtr,olej,uszczelke pod miche ,podkladke pod srubke spustowa oraz sumering trzymajacy filtr zakupowalem w aso i kosztowalo mnie 120 funtow czyli mnozac przez 4.50 wychodzi grubo ponad 500 zlotych.A wybralem ASO bo po raz pierwszy mam automata i jestem zielony...wolalem miec czesci z pewnej reki.
Co do ilosci oleju ktorego sami jestesmy w stanie zmienic moze i masz racje,ale dlaczego koles w aso mowil ze musze zakupic 5.3 ,
kolejny fakt to ze wyczytalem na forum a3 club net ,co mi jest potrzebne do wymiany i byl wspomniany VAG,podany byl rowniez link z dokladnym opisem operacji lecz link byl z 2008 roku i juz nie dziala....



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: mishabest » pn cze 06, 2011 18:22

Możliwe że vag potrzebny, ja mam vento czyli mk3 więc i skrzynia inna , u mnie na przykład nie ma korka spustowego :) A koleś pewnie powiedział że 5.3 bo myślał o wymianie dynamicznej. A może warto rozejrzeć się za serwisem, który ma pojęcie o automatach?


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
prymusnmr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 22, 2007 03:18
Lokalizacja: derby/mragowo
Auto: Mk6 S3 t5.1
Kontakt:

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: prymusnmr » pn cze 06, 2011 23:30

mishabest
Dzieki za informacje,ktorych udzieliles,napewno do piatku bede szukal czegos sensownego bo jezeli warsztaty moga wymienic caly olej to dlaczego maly czlowiek tego nie wykona...,a jesli nie znajde to bede sie rozgladal..
Poczekam rowniez na odpowiedz od autora z forum a3 club net....ktorego link nie dziala.
Jesli chodzi o Vag to mozesz go zastapic jakims przyzadem ktory powie ci temperature oleju w skrzynce,bo pomiedzy 35-45 stopni C trzeba zmienic biegi cos tam cos tam....-dlatego szukam pelnego HOW TO DO.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: mishabest » wt cze 07, 2011 21:21

Generalnie w mojej skrzyni wyglądało to tak: Spuścić olej, wymienić filtr i uszczelkę miski (był tam jeszcze taki magnes do łapania opiłków ale wyczyściłem tylko) , nalać ok 2.5 litra , odpalić , przejechać lewarkiem przez wszystkie położenia, poczekać aż olej rozgrzeje się do 60 stopni i wtedy dolać tak, żeby na bagnecie było pomiędzy max i min. A temperaturę zczytywałem z licznika bo atf jest chłodzony płynem z chłodnicy więc są bardzo zbliżone. Podejrzewam że u ciebie będzie podobnie z wymianą, ale jak zainwestowałeś już tyle w części to może faktycznie zrobić wymianę dynamiczną. W końcu automat jest wdzięczny jak się o niego dba :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
prymusnmr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 22, 2007 03:18
Lokalizacja: derby/mragowo
Auto: Mk6 S3 t5.1
Kontakt:

Wymiana oleju skrzynia automat ECR

Post autor: prymusnmr » pn paź 10, 2011 20:07

Tylko u mnie nie ma bagnetu,a poziom oleju sprawdza się odkręcając śrubę od miski na zapalonym silniku i rozgrzanym oleju powyżej 35 stopni.Temat zakończony.Oraz dziekuję wszystkim za współprace. :kufel:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości