Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golf 1.9 Diesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 11, 2009 21:48
Lokalizacja: Łódź

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: Golf 1.9 Diesel » pt cze 03, 2011 16:18

Posiadam VW Golf III 1.9 Diesel 3 D, 1993 r., mam problem z belką tylną, otóż, wymiana tuleii na nowe Lemfordera nic nie pomogła, prawe gniazdo tuleii z powodu korozji powiększyło się i każda tuleja jest w nim luźna. Mechanik poradził wymiane belki.

Znalazłem taką, wygląda na stan dobry http://allegro.pl/belka-tyl-tylna-vw-go ... 07907.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje pytanie, ponieważ belka jest z benzyny 5 D z korektorem z 96 r. Czy będzie pasowała do mojego klasyka ?

Amortyzatory/Sprężyny/Odboje wymieniałem w tamtym roku, więc teraz chce dokończyć komplet, czyli nowe tuleje lemfordera/śruby + nowe bębny/linki hamulca ręcznego + łożyska do tej belki używanej.
Obrazek

Generalnie czy te belki tylne w latach produkcji Golf III były takie same ? Jeżeli moja nie ma korektora a ta ma to można po prostu tego nie podpinać ? Na co mam uważać ?

Co z piastą na używana nie ma piasty? Mogę przełożyć z mojej ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: Paweł Marek » pt cze 03, 2011 19:21

Belki do mk3 (z wyjątkiem kombi ) oraz Vento różnią się tylkoobecnoscią lub brakiem stabilizatora ( w mocniejszych wersjach jest), czyli pręta biegnacego wewnątrz belki, taką i taką mozna założyć jestem zdania zeby zakładac taką samą jak była. Watpię żebyś oryginalnie nie miał korektora hamowania, ale jeśli nie masz go teraz i nie chcesz mieć to korektor możesz pominąć, a jeśli chciałbyś go mieć to będzie dodatkowy wydatek (ok 150 - 200 zeta, na inne rurki hamulcowe) linki ręcznego zostają stare


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: Gawior » pn cze 06, 2011 08:47

Belki są takie same, tak jak Paweł Marek pisał, oprócz kombi i Vento.
Rożnica była taka, że dokręcone były albo bębny, abo tarcze, ale do takich samych belek.
Jak byś był zainteresowany to mam belkę i oddam ja "za cenę złomu".
Belka jest od GTi, więc ma stabilizator.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: Paweł Marek » wt cze 07, 2011 09:33

Miałem na mysli ze od Vento jest identyczna jak do mk3


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: Gawior » wt cze 07, 2011 10:12

W Vento nie jest inaczej ? "Dał bym sobie rękę uciąć", że tam inaczej jest. W sensie że sprężyna i amor jest osobno.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: Paweł Marek » wt cze 07, 2011 22:37

nie kolego, zaręczam ci ze jest takie samo zawieszenie , mam i Vento i Mk3 to się troche orientuje, różnice sa tylko tarcze albo bebny oraz obecność lub brak stabilizatora w belce ale wszystko pasuje wszystkie opcje sa i w mk3 i w vento i wszystko zamiennie pasuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kombiaczek98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 06, 2011 16:52

Konieczna wymiana tylnej belki pytanie

Post autor: kombiaczek98 » pn gru 10, 2012 18:46

Witam,chcialbym "odgrzac"nieco temat,mianowicie musze wymienic belke tyl w moim VW 3 kombi,w zwiazku z tym pytanie mam,czy w kombi tylne belki sie roznia pomiedzy soba, czy mozna poprostu kupic od pierwszego lepszego kombiaka?Pytanie nastepne,na co zwracac uwage przy kupnie,by nie kupic kawalka zlomu poprostu...
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości