korek bloku silnika w 1Z 1.9tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

korek bloku silnika w 1Z 1.9tdi

Post autor: hudy8 » śr cze 01, 2011 17:57

Witam.Panowie mam pytanie odnośnie korka bloku silnika tzw BROK w silniku 1Z.Najprawdopodobniej ucieka mi przez jeden z nich płyn gdyż wszędzie jest sucho a pod samochodem po przestanej nocy zawsze jest trochę płynu.Mam kilka pytań:
- Na czym polega jego wymiana? Czy wystarczy wybić stary i wbić nowy bo słyszałem że one są wbijane?
- Jak one w ogóle się utrzymują na miejscu jeśli w układzie jest ciśnienie czy po zbyt lekkim wbiciu nie wyskoczą?
-Czy jest możliwość wbicia go za daleko że korek wpadnie do bloku silnika?
- Znacie może średnice jaka przychodzi do silnika 1Z lub numery tego elementu z etki?
- Jak najlepiej go wymienić bo dostęp jest strasznie kijowy? Czy da się to zrobić bez wyciągania turbiny??

Prosił bym o jakieś konkretne odpowiedzi które coś mi rozjaśnią w tym temacie gdyż będę musiał z tym sam zrobić gdyż żaden mechanik nie wiadomo dlaczego nie chce się podjąć tej roboty...

PS. znalazłem w etce takie coś: zaślepka numer 036 103 113A rozmiar 36,6 mm. czy to jest ten brok?? w inter carsie znalazłem takie znów numery które w etce też wchodzą: 059 103 113.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

korek bloku silnika w 1Z 1.9tdi

Post autor: t0mal » czw cze 02, 2011 00:52

Lepiej dokładnie umyj silnik i upewnij się, że to właśnie z niego jest wyciek, bo po wymianie to może być różnie.
Niesamowicie rzadko zdarza się żeby tam pojawiał się wyciek.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

korek bloku silnika w 1Z 1.9tdi

Post autor: Bula88 » czw cze 02, 2011 03:55

t0mal pisze:Niesamowicie rzadko zdarza się żeby tam pojawiał się wyciek.
widzialem przypadek, ze zaslepka poprostu wygnila. To auto duzo na wodzie jezdzilo i byly sypane proszki uszczelniajace bo nie bylo wiadomo skad sie saczy az wkoncu calkiem wypadla zaslepka



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Re: korek bloku silnika w 1Z 1.9tdi

Post autor: hudy8 » czw cze 02, 2011 15:17

no u mnie samochód już 6 rok jeździ na płynie i jak go kupiłem też był płyn zalany.ciężki jest tam dostęp ale widzę że jest mokro włąsnie przy tym korku i widać ślady zielonego nalotu koło korka.a jakieś szczegóły co do wymiany.poradzicie coś??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości