vento centralny zamyka ale nie otwiera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szymko2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 16:07
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

vento centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: szymko2000 » pn maja 16, 2011 19:13

witam
Mam vento z 95r. i od pewnego czasu mam problem z centralnym zamkiem sterowanym pneumatycznie. mianowicie centralny zamek spięty jest z autoalarmem cyklop i zamkiem steruje się z pilota wszystko ok 5 lat było ok aż tu ostatnio zamki nie reagują na sygnał do otwarcia. Manualne otwieranie z kluczyka wszystkich drzwi też nie działa. funkcjonuje za to zamykanie zamków z pilota oraz zamykania i otwieranie od wewnątrz za pompocą wyciągania i wciskania rygielka.
Co jest grane?
dodam, że mechanizm pompki nie był zalany wszystko wygląda jak nowe rozebrałem pompę i wszystkie elementy wyglądają również ok. brakuje mi pomysłów pomocy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

vento centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Paweł Marek » pn maja 16, 2011 22:15

Sprawdź przy pompce czy podanie plusa na kabelek zielony powoduje otwarcie. Nie - pompka do wymiany. Tak - kabel zielony jest gdzieś urwany po drodze, pewnie w tym miejscu tam gdzie dolutowano do niego kabel sterujący od alarmu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
szymko2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 16:07
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

vento centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: szymko2000 » ndz maja 22, 2011 13:32

zrobiłem wszystko wg tego co napisał nasz kolega tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=172208" onclick="window.open(this.href);return false; i na razie wszystko działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości