Czujnik temperatury zewnetrznej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kentos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2009 14:55
Lokalizacja: WLKP

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Kentos » pt kwie 22, 2011 14:36

Witam- szukam czujnika temperatury zewnętrznej i nie mogę go znaleść, problem mam z klimatyzacją ,która nie działa a jest nabita (działała przed zimą) gaz jest, dodam że klima jest manualna co może być ważne .... jak sprawdzić co jest nie hallo bo komputer nie chce się połączyć z modułem klimatyzacji ---> jaki to moduł --proszę o zdjęcia lub schematy i gdzie ten czujnik sie znajduje
Auto to golf IV 2001 rok 101km ------. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Warren. » pt kwie 22, 2011 14:47

Za lewą (strona kierowcy) kratką w zderzaku.



Kentos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2009 14:55
Lokalizacja: WLKP

Re: Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Kentos » pt kwie 22, 2011 15:06

Skalmar pisze:Za lewą (strona kierowcy) kratką w zderzaku.
Niestety go tam nie ma ,, jest wtyczka z zaślepką oryginalną, kolory kabli są takie same jak od klaKSONU I WYCHODZI Z TEJ SAMEJ WIĄZKI ??



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Re: Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Warren. » pt kwie 22, 2011 15:38

Kentos pisze: kolory kabli są takie same jak od klaKSONU I WYCHODZI Z TEJ SAMEJ WIĄZKI ??

Tak ma być



Kentos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2009 14:55
Lokalizacja: WLKP

Re: Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Kentos » pt kwie 22, 2011 15:49

Skalmar pisze:
Kentos pisze: kolory kabli są takie same jak od klaKSONU I WYCHODZI Z TEJ SAMEJ WIĄZKI ??

Tak ma być
znaczy ma tam byc czujnik czy NIE ?? bo jest oryginalna zaślepka ??
KTO Ma ETKE ze schematem całej instalacji klimatyzacji -MANUALNEJ .....



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Warren. » pt kwie 22, 2011 16:05

Chodziło mi o to, że wiązka od czujnika wychodzi z wiązki od klaksonów. Tam ma być czujnik temperatury zew.,ale on jest do wyświetlacza w liczniku. A ten od klimy jest na podszybiu koło wycieraczek.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: grg474 » pt kwie 22, 2011 17:51

Skalmar pisze:A ten od klimy jest na podszybiu koło wycieraczek.
dokłdnie - jak otworzysz maskę to po stronie kierowcy prawie przy błotniku w luce osłony podszybia zobaczysz ten czujnik - wyciagnij go, odepnij wtyczkę i zrób zworkę na wtyczce - jeśli klima zacznie działać to wina była czujnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Kentos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2009 14:55
Lokalizacja: WLKP

Re: Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Kentos » sob kwie 23, 2011 13:59

grg474 pisze:
Skalmar pisze:A ten od klimy jest na podszybiu koło wycieraczek.
dokłdnie - jak otworzysz maskę to po stronie kierowcy prawie przy błotniku w luce osłony podszybia zobaczysz ten czujnik - wyciagnij go, odepnij wtyczkę i zrób zworkę na wtyczce - jeśli klima zacznie działać to wina była czujnika
czujnik znalazłem --zwarłem ale dalej nie działa ..... jakieś pomysły ??



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: karolw2 » sob kwie 23, 2011 14:46

ten czujnik w zderzaku powinien tam siedzieć. Wychodzi z wiązki klaksonu. Wygląda to tak:
Obrazek
Czujnik ten podaje wskazania dla klimatyzacji do licznika ale być może że jest on połączony z klimatyzacją i dlatego klima nie che wystartować bo nie ma danych o temperaturze. Klima ma blokadę że poniżej 4 albo 5 st nie wystartuje, może komputer nie zna temperatury i nie załącza kompresora. W manualnych klimach też jest czujnik w zderzaku. Podłączając pod vag powinien wykryć jakiś błąd. :bigok: I jaki masz licznik FIS/ 1/2 FIS czy bez fis. ??? :bigok:



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Warren. » sob kwie 23, 2011 16:11

karolw2, klima wcześniej działała mimo braku czujnika w zderzaku, więc problem nie tkwi w tym czujniku



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: karolw2 » sob kwie 23, 2011 16:40

Skalmar pisze:karolw2, klima wcześniej działała mimo braku czujnika w zderzaku, więc problem nie tkwi w tym czujniku
Skalmar, Czy to jest twój problem i twój samochód. Napisałem co wiem z własnego doświadczenia i koledze przekazuje. Być może miał kiedyś czujnik ale go zgubił, wszystko jest możliwe. :pub: Daje koledze pomysły do sprawdzenia. Może kolega podjechać do sklepu podłączyć czujnik i sprawdzić czy wszystko działa a jak nie to oddać i będzie wiedział czy to on czy nie on.



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Warren. » sob kwie 23, 2011 16:47

karolw2, nie jest to mój samochód ani mój problem, ale napisałem tak, żeby nie ciągnąć wątku czujnika w zderzaku przez następne 25 postów. Jest wyraźnie napisane wyżej, że klima wcześniej działała, a tego czujnika nie miał, bo jest wtyczka zaślepiona.



Kentos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2009 14:55
Lokalizacja: WLKP

Re: Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: Kentos » sob kwie 23, 2011 18:25

Skalmar pisze:karolw2, nie jest to mój samochód ani mój problem, ale napisałem tak, żeby nie ciągnąć wątku czujnika w zderzaku przez następne 25 postów. Jest wyraźnie napisane wyżej, że klima wcześniej działała, a tego czujnika nie miał, bo jest wtyczka zaślepiona.
Dokładnie
sprawdziłem i czujnik jest i znajduje sie na podszybiu po lewej stronie ----> wywaliłem go z wtyczki i zrobiłem "zworkę" klima nadal nie działa (to nie to)

KArolW2 --wtyczka jest i bez czujnika w lewej kratce jednak kolory kabli sa identyczne jak od klaksonu" brązowy i czarno zółty "(była oryginalna zaślepka więc sądze że to od 2 sygnału dwutonowego)
Jakieś jeszcze pomysły ???sugestie SKALMAR --dobrze rozumuje --na logikę na 100 % racji --> co jeszcze sprawdzić i gdzie ? może ktoś ma schemat klimy manualnej ??



stuwacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt mar 18, 2011 20:24
Lokalizacja: Szczecin / Łeba

Czujnik temperatury zewnetrznej

Post autor: stuwacz » sob kwie 23, 2011 19:45

Pierwsze co to sprawdź czy jest odpowiednie napięcie na wtyczce od sprężarki plus kontrola bezpiecznika nr 16 i 25 w kabinie oraz tych w skrzynce nad akumulatorem. Ewentualnie sama sprężarkę podłączyć na krótko żeby sprawdzić czy działa (uważaj na polaryzacje!). Jak nie będzie napięcia na wtyczce to sprawdzić kable, sterownik klimy i wentylatorów pod akumulatorem.


Golf III 1.8 90 KM '94 -> Audi A6 1.9 TDi 131 KM '02 -> Golf IV 1.9 TDi 101 KM '02

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości