Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: humbug » pn kwie 04, 2011 18:37

Witam serdecznie.

Mam problem z golfem v 1.9 TDI z 2005 roku. Ogólnie auto zostało mi zwinięte przez złodziei jakieś pół roku temu. Nie będę opowiadał całej historii bo nie ma to w tym momencie najmniejszego sensu. Powiem tylko, że poza zdemontowanymi paroma plastikami w środku, podmienionemu sterownikowi silnika wsio jest ok.

Problem polega na tym, że w tym momencie auto odmówiło totalnie posłuszeństwa. Stał przez trzy dni w garażu i po tym okresie nie chce w ogóle odpalić. Zapalają się wszystkie diody na zegarze, nie kręci po włożeniu kluczyka do stacyjki, zegary zaczynają mrugać i wydaje 3 krótkie dźwięki 3 razy pod rząd.

W tym momencie oddano mi auto do użytkowania do momentu przysłania sterownika silnika z Niemiec. Przez 2 tyg chodził ładnie i bez zająknienia a po tym 3 dniowym postoju po prostu ześwirował. Miał wymieniany akumulator więc on pierwszy poszedł na odstrzał. W tym momencie się ładuje. Może coś rozładowuje akumulator? Ale żeby auto wydawało z tego powodu takie sygnały?

Możecie mi powiedzieć, gdzie można znaleźć listę sygnałów z błędami wydawanymi przez auto i czy można jakoś wejść do danych w komputerze pokładowym bez podłączania kompa, żeby sprawdzić jakie byki wywala?

Byłbym wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
Tomasz



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: Detektor » pn kwie 04, 2011 19:00

humbug pisze:Możecie mi powiedzieć, gdzie można znaleźć listę sygnałów z błędami wydawanymi przez auto
chociażby w książce serwisowej ale nie ma tam żadnego konkretnego opisu po za tym że 3 krótkie przerywane sygnały oznaczają, że powinieneś się zgłościć z autem jak najszybciej do najbliższego serwisu vw
humbug pisze:czy można jakoś wejść do danych w komputerze pokładowym bez podłączania kompa, żeby sprawdzić jakie byki wywala?
czy myślisz że jeżeli dało by radę w ten sposób to czy masa ludzi zawracała by sobie głowę vag-iem ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: Haki » pn kwie 04, 2011 19:18

Tylko VAG i nic poza tym .... co do rozładowywania aku - było wiele tematów , od fabrycznych alarmów , po jakieś zwarcie itp w instalacji ....

Podepnij auto pod kabel i wtedy zobaczysz co go boli ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: humbug » pn kwie 04, 2011 22:24

Detektor: Czytałem o wchodzeniu do komputera, w sensie wyświetlania jego błędów, za pomocą wciskania kombinacji przycisków przy kierownicy, klimatyzacji itd. Dlatego się o to zapytałem. Wiec proszę się nie unosić :)Podładowałem Aku i auto chodzi. Niedługo będę jechał na wymianę części więc do tego czasu jakoś to przetrwam. Szkoda podwójnie wydawać kasę na to samo. No chyba że znajdę jakiegoś kolegę z Wrocka, który posiada wszystkie potrzebne "rzeczy" żeby mi to sprawdzić.

Haki: Dziękuję też o tym pomyślałem. Znalazłem jakąś dziwną "samoróbkę" w światełku oświetlającym lusterko dla pasażera... Dziwny kabel tam idzie... :otepienie:

Dziękuję za pomoc Panowie :)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: Detektor » wt kwie 05, 2011 05:45

humbug pisze:Wiec proszę się nie unosić
humbug ,ja się absolutnie nie unoszę, musiałeś mnie żle odebrać a pytanie moje zadałem celowo
żebyś przez chwilę logicznie pomyślał. Komp w aucie może wyświetlić Tobie jedynie jakieś podstawowe
informacje które z logami nie mają nic wspólnego. Napisz jeszcze na koniec czy po podładowaniu akumulatora
przeszły jemu te dziwne objawy bo kiedy jest słaby akumulator to pamiętam że auto właśnie od tego potrafi
świrować w ten sposób ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: humbug » wt kwie 05, 2011 22:36

Spoko, czuję to czuję :) Akumulator został naładowany i wszystko wróciło do normy:) Gdzieś musi uciekać prąd albo ma słabe ładowanie ze względu na krótkie odcinki jakie pokonuje. Będę musiał to wszystko sprawdzić bo szykuje mi się dłuższy, daleki wyjazd:) To auto wydaje dźwięki niczym komputer stacjonarny:))) hehe

:)



Tommi029
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn maja 19, 2008 18:55
Lokalizacja: Kolbuszowa

Dziwne sygnały po włożeniu kluczyka do stacyjki! HELP!

Post autor: Tommi029 » wt kwie 05, 2011 22:52

Jedź do serwisu. Złodzieje coś uszkodzili i masz duży upływ prądu. Może deske uwalili.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości