Obrotomierz do 6500 o/min mk3??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Obrotomierz do 6500 o/min mk3??

Post autor: robak7 » pn mar 06, 2006 11:02

Witam!!

Przeszukalem juz forum i niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytani: czy wie ktos w jaki mk3 (diesel czy benzyna) byly stosowane liczniki z obrotomierzem wyskalowanym do 6500 o/min?? Kontrolki w licznku widoczne sa dopiero po wlaczeniu zaplonu. Zakladalem je do swojego mk3 TD zamiast licznika z zegarem i bialymi kontrolkami, to tak jak sie spodziewalem obrotomierz pokazywal obroty x10. Czy zegar ten moze byc zamontowany do benzyny z bialymi kontrolkami i bedzie pokazywal obroty prawdziwe?? W dieslu oczywisice jest inaczej, natomiast nie orientuje sie jak w benzynowych wersjach.
Jeszcze jedno-nie ma kontrolki od swiec ale po jej zamontowaniu wskaznik dziala!! Normalnie wlacza sie i wylacza (oczywiscie samoczynnie:)) podswietlanie przy wlaczeniu zaplonu. Nie wiem czy w benzynie tez jest oznaczenie swiec tylko widoczne po podswietleniu, dlatego wspominam o kontrolce.
Licze na pomoc:)
pozdrawiam
Rafal S.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 06, 2006 11:58

Ja mialem takie tacho u siebie -było montowane w seatach i polo i prawie na pewno pochodzi z benzyny - w TDI obrotomierz chodził poprawnie jednak przekłamywał predkościomierz i na kilometrach.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » pn mar 06, 2006 13:58

Fajnie... Tylko ten moj jest od golfa. Na pewno nie od seata (latwo poznac:)) i od polo. Nie moge dolaczyc do posta zdjecia:(
Jesli ktos mam ochote mi pomoc to moge przeslac zdjecie na mail
z goty thx
Rafal



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn mar 06, 2006 17:29

robak7 pisze:czy wie ktos w jaki mk3 (diesel czy benzyna) byly stosowane liczniki z obrotomierzem wyskalowanym do 6500 o/min
Na bank benzyna... bo po jaką cholere dieslowi taka skala... :bigok:


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » pn mar 06, 2006 17:41

Sprawdze je jeszcze dzisiaj w trybie serwisowym na pozycji 1. Mam tabelke z kodami i powinienem dojsc jaki to byl silnik seryjny. do ktorego zastosowany tali licznik...
pozdro



greg

Post autor: greg » pn mar 06, 2006 19:53

a daj numer licznika - bo to wychodzi na benzynę



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » pn mar 06, 2006 21:15

Wlasnie sprawdzalem w serwisowce i pod nr 1 (distans pulse number) jest 4151, co wg. tabelek na ztronie rydzu.pl wskazuje tez na benzyne... Na liczniku znalazlem oznaczenie, cyba miesiac i rok produkcji-7/96. Firma to TRW Electronic, natomiast nr 1HO 919 864 J.
Teraz jeszcze jest pytanie: czy ten licznik bedzie na dzialal w wersji benzyny 1,8 z 91 roku. Czy moze tak jak w dieslu sa te przeklamania na obrotach?
moze razem to rozkminimy...:)
pozdro
Rafal



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 06, 2006 22:00

Moim zdaniem problem nie lezy w pojemności silnika co w skrzyni i impulsatorze - jeździłem w moim tdi z takim tacho pól roku i troche kłamał - niewiele ale zawsze. Kwestia obrotomierza była juz omawiana na przykładzie liczników w td i tdi - po 95roku pasuje i do tego i do tego - przed 95 inaczej był dawany impuls na obrotomierz


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » pn mar 06, 2006 22:20

TD i TDI byly omawiane-to wiem. Niestety nigdzie nie moge odszukac informacji na temat licznikow do beznyny. Czy sa te same zaleznosci z obrotkiem co w dieslu czy nowe liczniki z benzyny beda pasowaly do starych wersji?
pozdrawiam

[ Dodano: Pon Mar 06, 2006 22:47 ]
Napiszcie prosze jak sie ma ta sprawa odnosnie zmiany licznika w benzynie bo nadal nie mam pojecia:( Bede ogromnie wdzieczny. Moge nowy licznik z obrotomierzem (ok.96r)zamontowac zamiast starszej wersji bez obrotomierz (ok.91r)??
pozdrawiam
Rafal S.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 496 gości