problem z podsufitka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawi19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt lis 24, 2009 00:59
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

problem z podsufitka

Post autor: dawi19 » sob mar 26, 2011 17:14

Witam

dzis wchodze do samochodu i moim oczom ukazalo sie cos brzydkiego:

na podsufitce nad tylnimi siedzeniami pojawila sie duza bula. wyglada to tak chocby podsufitka sie odkleila w tym miejscu i tak to sobie wisi taka bula.

bardzo prosze o pomoc co z tym zrobic zeby znow wygladalo ladni :)

Z Gory Dziekuje



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z podsufitka

Post autor: Haki » sob mar 26, 2011 17:57

Demontaż podsufitki http://www.golf3.pl/topics28/naprawa-sz ... vt7553.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
+ ten klej http://allegro.pl/tapicerka-podsufitka- ... 22557.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Herwolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 03:26
Lokalizacja: Częstochowa

problem z podsufitka

Post autor: Herwolf » śr mar 30, 2011 16:50

Sama tak po prostu nie obwisla. Sprawdź czy masz szczelne wszystko przy suficie bo mogla by sie dostac woda a pod jej ciezarem obwisla podsufitka. Znam ten problem bo piore tapicerki samochodowe. Problem ten dotyczy glownie aut starszych. A zeby temu zaradzić nie musisz ściągać podsufitki wystarczy klej nawet super glu i igła. Musisz naciągnąc sobie materiał i miejscami wbijać igle z klejem i bedzie git. Napewno wypali bo robilem juz tak :)



Michas_7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 13:58
Lokalizacja: Warszawa

problem z podsufitka

Post autor: Michas_7 » ndz lis 27, 2011 15:47

Witam,
u mnie też zaczął odchodzić materiał i myślę nadaje się to do wymiany. Trzeba zerwać stare, oczyścić dokładnie i dać nowy materiał z gąbką. Ważny jest dobry klej. To jednak teoria. Ciężko jest to oczyścić by nie zniszczyć sztywnej części podsufitki. Potem trzeba mieć dobry klej (?) by nie śmierdział po kilku dniach, utrzymał to i nie zostawił śladów.
Dlatego też wolałbym oddać to do tapicera. Są jednak drodzy. W Warszawie jeden pan krzyknął coś ok. 500zł. Znacie może kogoś tańszego (oczywiście by nie było to kosztem jakości) lub może coś innego doradzicie. Dzięki



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

problem z podsufitka

Post autor: pawel1971 » ndz lis 27, 2011 18:09

Dokładnie jak kolega napisał zerwać stare i przykleić nowy materiał Robiłem takie coś w moim byłym Peugeocie kosztowało mnie to 150 złotych gdyż robiłem sam.Jak bym się przyłożył do roboty za pierwszym razem to bym nie musiał obklejać powtórnie.Raz spieprzyłem to kupiłem 2 porcje materiału i już bardziej się postarałem .Teraz taki koszt może być nie co wyższy .Zależy jaki materiał sobie wybierzesz.Ja kupowałem w hurtowni materiał typowy dla podsufitówki (był on już z gąbką) Wystarczyło wymierzyć na długość ile potrzeba bo szerokość pasuje. Kupiłem też u nich klej pędzel do smarowania oraz rozpuszczalnik. .Roboty było na 2 godziny rozbiórki i 3 godziny klejenia(bo dwa razy) Problem był tylko z babami w domu bo trochę trzeszczały gdyż robiłem to w kuchni(20m2) W aucie nie śmierdziało klejem Więc było OK . Klej nazywał się "TAPICER"
Kupowałem u nich ale każdy może takiej firmy poszukać w pobliżu swojego domu
http://mapa.docelu.pl/firma/4233179,Wan ... 9dzin.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości