Zamarzający zamek? klamka?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Zamarzający zamek? klamka?

Post autor: nitrox89 » wt mar 08, 2011 09:04

Noo już mnie szlag trafia z tymi drzwiami pasażera. Co zajdę rano to zamarznięte. Objawy są takie że ciągne za klamke, a ta reaguje tak jakby drzwi były zamknięte. Od środka to samo. Nie czuć charakterystycznego kliknięcia otwarcia zamka. Ktoś miał taki przypadek? Jak go rozwiązać?

Zazwyczaj po dłuższej jeździe drzwi się otwierają normalnie. Pomaga też (ale na chwile) zalanie odmrażacza do zamka w drzwiach (nie do bębenka, tylko tego co zamyka)a


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Editt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 21:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Zamarzający zamek? klamka?

Post autor: Editt » wt mar 08, 2011 09:59

Był już taki temat i to nawet dość rozbudowany, bo to dość częsty objaw trójek. Sam wsiadałem przez tylne drzwi przez pewien okres :jezor:. W końcu nie wytrzymałem i jak było troszkę cieplej to najpierw poszło wd a potem specjalny środek do wyciskania wilgoci z mechanizmów ( wszystko przez odkręcony rygiel). Od ponad miesiąca cieszę się otwierającymi się drzwiami nawet w największe mrozy. Na ile to będzie skuteczne zobaczymy, wiem tyle że na pewno nie zapomnę przed kolejną zimą rozebrać zamka i dokładnie poczyścić. :kac:

To bodajże ten temat, ale jak poszukasz dobrze to pewnie znajdziesz jeszcze kilka.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ek#p271751" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Zamarzający zamek? klamka?

Post autor: nitrox89 » wt mar 08, 2011 16:07

Dzięki, zapoznam się z tematem ;D

Zaraz ide przetestuje Twój sposób :)


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Zamarzający zamek? klamka?

Post autor: Johnatan » wt mar 08, 2011 20:10

Jedni mówią smarujemy a inni, zamki mają być suche. Ja przesmarowałem w mk3 oliwką do dzieci i drzwi kierowcy są ok.. ale pasażera wciąż marzną :/


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości