Problem z tylną klapą

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: MarianSŁW » sob sty 08, 2011 17:02

Witam.
Nie mogę otworzyć tylnej klapy... Centralny zamek otwiera wszystkie drzwi lecz tylnej klapy nie. Jak próbuje otworzyć z kluczyka to nie moge ruszyć ani w lewo ani w prawo tego zamka. Już psiukałem WD do środka ale narazie nic to nie dało. Jak otwieram z centralnego i przyłożę ucho do tego zamka to słyszę, że coś tam pstryka lecz zamek sie nie otwiera. Próbowałem od środka ale nie moge zdjąć tego plastika na klapie. Co zrobić w tej sytuacji?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Problem z tylną klapą

Post autor: Pablo Corrado » sob sty 08, 2011 17:32

Wewnętrzna osłona klapy musi się dać zdjąć od środka bagażnika. Wykręciłeś dwa wkręty w głębi uchwytów?


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: bongo » sob sty 08, 2011 17:41

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214808" onclick="window.open(this.href);return false;



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: MarianSŁW » sob sty 08, 2011 17:41

Tak odkręciłem ale klapa ani drgnie.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: wielblad2 » wt sty 11, 2011 11:44

MarianSŁW, Złap za uchwyty i mocno pociągnij musi odskoczyć dół przy uchwytach potem delikatnie po bokach stopniowo po obwodzie całości odciągaj -to jest wciskane na takie blaszki sprężynowe sam zdejmowałem ostatnio bo miałem ten sam ból co ty .


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Problem z tylną klapą

Post autor: katerpi » wt sty 11, 2011 22:52

musisz to g..no energicznie szarpnąć. Nie zdziw się jak kilka spinek odpadnie. Potem ręcznie przestawisz zamek i otworzysz klapę :bigok:



Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Re: Problem z tylną klapą

Post autor: Piotr O. » wt sty 11, 2011 23:10

Witam. Ja też mam problem z otworzeniem tylnej klapy w Variancie, koledzy piszą , aby odkręcić śrubki w uchwycie i wyjąć całą plastikową pokrywę, ale pozostają przecież po bokach i z dołu takie specjalne zabezpieczenia, coś jakby kołki rozporowe i w związku z tym nie idzie tej pokrywy zdjąć bez otwarcia tylnych drzwi i koło się zamyka. Jak sobie poradzić z tym problemem?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: wielblad2 » śr sty 12, 2011 11:49

Piotr O., jak już kolega KATERPI wyżej pisał trzeba energicznie szarpnąć - musi puścić.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Problem z tylną klapą

Post autor: Piotr O. » śr sty 12, 2011 18:17

Z całym szacunkiem dla przedmówców, ale to nie jest kwestia tylko kilku stalowych spinek, które istotnie pomagają utrzymać pokrywę przy montażu i "pies je trącał jakby wyskoczyły lub się nawet ułamały", ale problem tkwi w plastikowych kołkach (bodajże z 10 szt), które z trzech stron trzymają tą pokrywę w ten sposób, że przechodzą jednocześnie przez plastik pokrywy i metalową konstrukcję tylnej klapy, a przez środek przechodzą takie plastikowe trzpienie rozporowe, a umieszczone są z boku i nie ma ma do nich dostępu przy zamkniętej klapie. Jasne, że można na siłę wyszarpnąć pokrywę, ale należy przypuszczać, że doprowadzi to do trwałego uszkodzenia tego elementu, a przecież nie o to nam chodzi, aby popsuć jedno, gdy chcemy naprawić drugie :) . MarianSŁW napisał, że też nie może pokrywy zdjąć mimo odkręcenia śrubek w uchwycie. Chyba, że istnieją modele, które mają wewnętrzną pokrywę tylnej klapy zamontowaną tylko na zatrzaski, a kołków już nie mają. Proszę nie traktować mojego postu jako wyrazu nieudolności, tylko jako "okrzyk" bezradności w rozwiązaniu problemu. Być może ktoś z Forumowiczów ma "pomysła" i podzieli się nim. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Problem z tylną klapą

Post autor: katerpi » śr sty 12, 2011 18:33

Piotr O., albo ja jestem ślepy, głupi i niedouczony albo goście w temacie zacytowanym przez bongo są cudotwórcami...



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: bongo » śr sty 12, 2011 19:16

katerpi pisze:Piotr O., albo ja jestem ślepy, głupi i niedouczony albo goście w temacie zacytowanym przez bongo są cudotwórcami...
Moment,temat dotyczy mkIV,a kolega ma mkIII i to warianta.Trza poszukać na forum,musi być.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Problem z tylną klapą

Post autor: katerpi » śr sty 12, 2011 19:17

Aaa. błąd w druku. Bo jeśli chodzi o MK4 to wszystko zostało powiedziane :bigok:



Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Problem z tylną klapą

Post autor: Piotr O. » śr sty 12, 2011 19:23

Jeżeli kolega "katerpi" byłby uprzejmy zaobserwować, to problem zdjęcia wewnętrznej pokrywy tylnej klapy, który zacytował "bongo" dotyczy vw mk IV i Bora, a nie mk III !! Mimo to dzięki. :)



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Problem z tylną klapą

Post autor: katerpi » śr sty 12, 2011 19:25

Piotr O., nie kapuje. Patrzę na tytuł tematy i dotyczy on MK4. Jeśli pisałeś o MK3 to przynajmniej pasowało napisać, że o taki model chodzi..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości