[Mk3] szarpie po odpaleniu na zimnym i gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

[Mk3] szarpie po odpaleniu na zimnym i gaśnie

Post autor: wicekdw » śr sty 05, 2011 17:07

Otóż jest taki problem w moim Golfie Mk3 1,9 TDI 1Z.

Odstawiłem go kiedyś wieczorem, wszystko ok. Auto stoi pod chmurką, mróz -15 na drugi dzień odpalam i zaczęła mi migać kontrolka oleju i trochę go szarpie. Sprawdziłem olej, rzeczywiście lekko poniżej minimum ale przecież z miesiąc temu sprawdzałem i było ok a nigdy dużo nie brał. No ale ok, jest zima, może zużył więcej, dolałem z 700ml. Odpalam.. kontrolka znów miga i znów szarpie i.... za kilka sekund zgasł sam, równiutko jakbym wyłączył go kluczykiem. Myślę że może jest jakies zabezpieczenie i odcina go jak nie ma ciśnienia oleju i widocznie musi zassać porządnie. Po kilku próbach udało się, przestało szarpać i kontrolka nie zamrugała.

Ale wieczorem ostawiłem go na kilka godzin i znów to samo. A poziom oleju już jest tak prawie na maksimum.

Pojechałem dziś do znajomego mechanika, podpiął pod tester i wyszedł błąd na czujniku położenia wału korbowego. Więc czujnik pewnie do wymiany, ale mówi że z mrugającą kontrolką to nie powinno miec nic wspólnego i że ona mruga wtedy jak jest brak połączenia z czujnikiem oleju... tylko pytanie którym... poziomu czy ciśnienia?
Trochę dziwne że padły dwa na raz w tym samym momencie, tym bardziej że oleju rzeczywiście było mało więc olejowy miał prawo zadziałać, tylko czemu nadal wariuje?

Od jakiegoś czasu mam wrażenie że czasem go zmuli trochę podczas jazdy, wtedy się zatrzymuję, gaszę, zapalam jeszcze raz i już jest dobrze.

Poradźcie z której strony się za to zabrać.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

[Mk3] szarpie po odpaleniu na zimnym i gaśnie

Post autor: stonefree » śr sty 05, 2011 18:55

wicekdw pisze:poziomu
To tam jest czujnik poziomu oleju??



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

[Mk3] szarpie po odpaleniu na zimnym i gaśnie

Post autor: wicekdw » czw sty 06, 2011 17:21

Nie wiem bo jeszcze nie miałem okazji rozbierać. W niektórych autach jest. Dlatego pytam.



miras 33
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pn gru 08, 2008 23:44
Lokalizacja: okolice pruszc gd

[Mk3] szarpie po odpaleniu na zimnym i gaśnie

Post autor: miras 33 » pt sty 07, 2011 22:39

wicekdw pisze:Od jakiegoś czasu mam wrażenie że czasem go zmuli trochę podczas jazdy, wtedy się zatrzymuję, gaszę, zapalam jeszcze raz i już jest dobrze.
notlauf było temat starszy od węgla poszukaj
wicekdw pisze: poziomu
mógł byś zrobić foto nie widziałem takiego w 1z


mk3 1z+gtb
mitsubishi L200 4x4 było :(
volvo v50 2.0d było
jest a4 b6 S-line

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości